Oświetlenie ścienne – jak dobrać rodzaj lamp do wnętrza?

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem mieszkania. Jego wybór zależy od miejsca umieszczenia, charakteru pomieszczenia oraz funkcji, jaką ma pełnić. Ze względu na lokalizację we wnętrzu można wykorzystać oświetlenie sufitowe i stropowe, meblowe oraz ścienne. Przyjrzyjmy się temu ostatniemu.

oswietlenie scienne

Eleganckie klosze ze sztukaterią

Lampy do montowania na ścianę są rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale również bardzo modnym. Mogą one mieć formę zamkniętych kloszy w kształcie muszli, misy lub innych figur geometrycznych, które przylegają do powierzchni. Ich sztukateria jest wstępnie pokryta farbą podkładową, ale dla idealnego efektu końcowego warto jeszcze użyć farb, które nie zawierają rozpuszczalników np. akrylowych lub dyspersyjnych. Dzięki temu lampy tego rodzaju wyróżniają się estetyką i pełnią dodatkowo funkcję ozdobną.

Wyrafinowane kinkiety

Drugą formą oświetlenia ściennego są kinkiety, które doskonale sprawdzają się w przedpokojach i korytarzach, nad łóżkiem, lustrem czy biurkiem. Są one bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ można je zamontować zarówno w domu, jak i w biurze czy hotelu. Niektóre z nich posiadają ruchome wysięgniki i regulacyjne przeguby, które sprawiają, że kinkiet można dopasować do własnych potrzeb poprzez regulację źródła światła, dzięki czemu idealnie nadaje się do przyciemnienia pomieszczenia wieczorem lub podczas zasypiania. Ponadto do wyboru są materiały, z których kinkiety są zrobione. Na rynku można spotkać tego typu oświetlenie: ze stali, ze szkła, z ceramiki, z gipsu, z betonu lub z tworzywa sztucznego – w zależności od indywidualnych upodobań.

Szeroki wybór produktów oraz elementów wykończenia wnętrz znajdują się w ofercie sklepu internetowego Lesprit. Jest to miejsce, w którym stawia się na jakość i styl, a wszystkie produkty mogą przemienić zarówno mieszkanie, dom, jak i biuro w pomieszczenia, w których miło spędza się czas.