Oczyszczacz powietrza jako wybawienie dla alergików

Dla alergików oczyszczacz powietrza jest szczególnie istotnym urządzeniem w mieszkaniu. Urządzenie pozwala uniknąć najczęstszych objawów alergii, które znacznie wpływają na komfort życia. W związku z tym jest to wybawienie – szczególnie biorąc pod uwagę, że w domu spędzamy większość swojego życia. Dowiedz się więcej o zaletach oczyszczaczy powietrza dla alergików.

Zalety oczyszczacza powietrza dla alergików

Do najczęstszych dolegliwości alergii zalicza się katar sienny, kaszel, drapanie w gardle oraz łzawiące oczy. W złagodzeniu objawów niewątpliwie pomocne są oczyszczacze powietrza dla alergików. W jaki sposób? Urządzenia te mają za zadanie nie tylko ogólnie poprawić stan powietrza i zniwelować nieprzyjemne zapachy, ale również wchłonąć i powstrzymać rozprzestrzenianie się alergenów w otoczeniu. Dokładniej ujmując, pomagają usunąć takie odpady i mikroorganizmy, jak:

  • pyłki roślin,
  • zarodniki grzybów pleśniowych,
  • kurz oraz pyły,
  • sierść,
  • roztocza.

Warto podkreślić, że wymienione powyżej elementy są nie tylko szkodliwe dla osób cierpiących na alergię, ale także mają wpływ na zdrowie i samopoczucie każdego przebywającego dłużej w danym pomieszczeniu.

Nasi Klienci, którzy wybrali oczyszczacze powietrza dla alergików, podkreślają, że urządzenia przyniosły natychmiastową ulgę, dzięki eliminacji alergenów wziewnych. To tylko potwierdza, że urządzenia te są bardzo skuteczne i zapewniają odczuwalną zmianę stanu powietrza w danym pomieszczeniu – podkreśla pracownik z firmy AirClinic, dystrybutora nowoczesnych oczyszczaczy powietrza na terenie całego kraju.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla alergika?

Przy wyborze oczyszczacza powietrza dla alergików nie należy zapominać o podstawowych parametrach, czyli o wydajności urządzenia, poziomie hałasu oraz poborze mocy. Wydajność powinna być dopasowana pod względem wielkości pomieszczenia, w którym umieszczony zostanie oczyszczacz. Warto przy tym zainwestować w model energooszczędny, który nie odbiega pod względem skuteczności od klasycznych wersji.

Dla alergików szczególnie polecane są modele oczyszczaczy powietrza z filtrami HEPA, które usuwają najmniejsze zanieczyszczenia. Ponadto, aby zwiększyć skuteczność urządzenia, dostępne są oczyszczacze z funkcją jonizacji powietrza. Jonizacja zapobiega nadmiernemu osadzaniu się kurzu na wszystkich powierzchniach w pomieszczeniu. Na koniec warto polecić oczyszczacze powietrza ze wbudowaną lampą UV, której zadaniem jest unicestwienie mikroorganizmów  za pomocą specjalnych fal.

śr. ocena 0 / głosów 0