Nowy materac jako sposób na spokojny sen

Podczas snu twój organizm się regeneruje, nabiera nowych sił i energii do działania. Dlatego ogromne znaczenie ma zarówno jego długość jak i jakość. Z tego powodu warto zainwestować w dobry materac. Ma on bezpośredni wpływ na twoje zdrowie. Odpowiednio dostosowany łagodzi niektóre dolegliwości, bóle, usuwa stres i niepokój, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii i może znacząco poprawić jakość twojego życia.

Kobieta w łóżku

Dlaczego warto kupić nowy materac?

Każdy człowiek spędza ⅓ swojego życia, śpiąc. Dlatego warto postawić na wygodny materac i mądrze go wybrać. Podczas jego zakupu musisz wziąć pod uwagę swoją masę ciała i pozycję w jakiejś pisz. Im lepiej dopasujesz do swoich potrzeb ten produkt, tym spokojniejszy będzie twój sen. Konsekwencje niewłaściwego materaca mogą być tak poważne, że skutkują trwałym napięciem, przewlekłymi bólami głowy i problemami z kręgosłupem.

Rodzaje materaców

Wyróżnia się m.in. rodzaje materaców takie jak:

  • kieszeniowe,
  • lateksowe,
  • piankowe,
  • sprężynowe,
  • medyczne,
  • termoelastyczne,
  • wysokoelastyczne.

Firma Eversleep Salon Materacy i Mebli Tapicerowanych oferuje różnego rodzaju materace – w szerokim zakresie ich twardości. Dodatkowo w jej ofercie można znaleźć modele o nietypowych wymiarach i kształtach.

Pozycja do spania a wybór materaca

Każdy, kto ma nowy materac i nadal nie budzi się rano wypoczęty, prawdopodobnie wybrał model o niewłaściwej twardości. O wygodzie leżenia decyduje właśnie ten parametr. Przez każdą osobę postrzegany jest on w inny sposób. Nie ma sztywnych norm dotyczących twardych lub miękkich modeli. Dlatego informacje poszczególnych producentów mogą się między sobą różnić. Z tego powodu najlepiej wykonać test, który sprawdzi, czy dany model jest dla Ciebie odpowiedni.

Jeżeli jest zbyt miękki, powoduje ból kręgosłupa. Z kolei zbyt twardy może odpowiadać za napięcie mięśni. Osoby śpiące na boku potrzebują materaca, który ugina się w ramionach i miednicy. Jeżeli jednak śpisz na plecach, wówczas potrzebujesz wsparcia w okolicy szyi i odcinka lędźwiowego. Większość osób kilkukrotnie zmienia pozycje do spania w ciągu nocy. 

Ciężkie osoby powinny zawsze upewnić się, że ich materac jest wystarczające gruby. Zazwyczaj potrzebują modelu o tęgości co najmniej 16 cm. W przeciwnym razie mogą podczas snu wyczuwać listewkę ramy łóżka.

Odpowiedni materac decyduje o komforcie twojego snu, a tym samym o jakości życia. Jeśli rano budzisz się wypoczęty, masz więcej energii na cały dzień i lepiej radzisz sobie ze wszystkimi wyzwaniami.

śr. ocena 0 / głosów 0