Nowoczesne systemy do drzwi przesuwnych

Systemy do drzwi przesuwnych to znakomite rozwiązanie do zastosowania we wnętrzach, gdzie ważny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni.

Systemy do drzwi przesuwnych sprawdzą się w przypadku dużej garderoby, gdzie zastosować można drzwi składające się z dwóch skrzydeł otwieranych jednocześnie. W miejscach, gdzie przejścia między kolejnymi pomieszczeniami pozwalają na to, można też pomyśleć o montażu drzwi składanych dwu- a nawet czteroskrzydłowych. To rozwiązanie, jak i wcześniej proponowane, wykorzystuje charakterystyczny dla systemów do drzwi przesuwnych profil szyny jezdnej (prowadnicy) z poruszającymi się w niej prowadnikami rolkowymi (zwanymi także wózkami). Systemy do drzwi przesuwnych znajdą zastosowanie także w budynkach użyteczności publicznej. Mowa tu o wszelkich salach bankietowych, salach konferencyjnych lub salach wykładowych, które w zamyśle projektanta mają być dzielone na dwa osobne pomieszczenia.

Nowoczesne systemy do drzwi przesuwnych

Systemy do drzwi przesuwnych mogą być zastosowane w szerokim wachlarzu parametrów, biorąc pod uwagę materiał i grubość wypełnienia skrzydła drzwi, a także biorąc jako wyróżnik udźwig na jedno skrzydło drzwi. Odpowiednio dobrane nowoczesne systemy do drzwi przesuwnych poradzą sobie z ciężarem skrzydła od 20 do 100 kg. Wśród materiałów stosowanych jako wypełnienia drzwi można wymienić: przeróżne typy drewna i płyt meblowych o grubości od 16 do 40 cm oraz szkło o od 4 do 12 mm. Także systemy przesuwne do szaf są tak skonstruowane, by sobie poradzić z taflą szkła o grubości 4/6 mm. Będą także pasować do płyt meblowych o grubości od 10 do 42 mm w zależności od dobranego systemu. Oznacza to, że szyny, profile, okucia oraz komplety prowadnic można dostosować do grubości frontu regału, szafy lub drzwi bezprogowych, jakie tylko zażyczy sobie klient.

Systemy do drzwi przesuwnych– nie tylko estetyka

Systemy do drzwi przesuwnych są dyskretnym i eleganckim uzupełnieniem wnętrz całego domu, mieszkania, apartamentu lub biura, czy też innej przestrzeni publicznej. Uzupełnione o taflę ozdobnego szkła będą świetnie wyglądać jako systemy do drzwi przesuwnych w przypadku konieczności oddzielenia poszczególnych pokoi zabiegowych w spa, salonach kosmetycznych czy innych obiektach usługowych. Nadają, nawet niewielkim powierzchniom użytkowym lub komercyjnym, poczucie przestrzeni i swoistego braku przeładowania, zwłaszcza w wąskim ciągu komunikacyjnym. Systemy przesuwne do szaf to przede wszystkim oszczędność miejsca w naszym bezpośrednim otoczeniu w przestrzeni mieszkalnej i biurowej. Pozwolą one na łatwy dostęp do niezbędnych przestrzeni, jednocześnie zachowując estetykę otoczenia.

Kompleksowym rozwiązaniem, gotowym dla klienta są systemy przesuwne do szaf oraz systemy do drzwi przesuwnych, które znaleźć możemy na stronie firmy Laguna https://laguna.pl – gdańskiego producenta okuć meblowych i budowlanych. Znaleźć tam można gotowe do montażu i dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta kompletne systemy do szaf i drzwi. Zachęcamy do przejrzenia najnowszego katalogu firmowego i kontaktu w celu złożenia zamówienia.

śr. ocena 5 / głosów 6