Nowe oblicze meblościanki. Jak zabudować ścianę w salonie?

Meblościanki potrafią budzić skrajne emocje. Dla jednych te meble to nic więcej niż relikt słusznie minionego ustroju, dla innych natomiast stanowią funkcjonalny sprzęt, który jest w stanie pomieścić dobytek całej rodziny zajmującej niewielkie M3. Nie da się jednak ukryć, że meblościanki były i są nadal niezwykle praktycznymi elementami wyposażenia. Jak wyglądają w nowoczesnej odsłonie?

Nowoczesna meblościanka

Meblościanki – przeżytek czy mebel ponadczasowy?

Meblościanki zyskały ogromną popularność ze względu na swoją funkcjonalność. W niewielkich mieszkaniach w blokach na potężne komody czy pojemne bieliźniarki po prostu nie było miejsca. Meblościanki – czyli meble płytkie, a jednocześnie sięgające nawet pod sam sufit stanowiły zatem idealne rozwiązanie problemu niewielkiej przestrzeni. W licznych szafkach, szufladach i na półkach cała rodzina mogła wygodnie zmieścić swój dobytek, a za przeszklonymi witrynami znajdowało się jeszcze miejsce na wyeksponowanie serwisu do kawy. Rozwiązanie idealne?

Niestety większość meblościanek nie urzekała swoim wyglądem. Często były pokrywane okleiną lakierowaną na wysoki połysk, a ciemne kolory nawiązujące do antycznych sprzętów mogły przytłaczać. Stąd obecnie te meble budzą raczej kpiące uśmieszki, a w najlepszym przypadku melancholię za minionymi czasami.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nowoczesne meblościanki, choć zachowały pierwotną funkcję, prezentują się bardzo atrakcyjnie i występują w szerokiej gamie wzorów oraz kolorów – podkreśla pracownik sklepu Wiktor Meble.

Nowoczesne meblościanki – czy warto?

Nowoczesne meblościanki przede wszystkim są dostępne w bardzo szerokiej gamie modeli. Często nie stanowią tytułowej „ścianki”, a raczej występują w formie systemu mebli, które ustawia się na podłodze oraz wiesza na ścianach w dowolnej konfiguracji. Przeważnie są wizualnie lżejsze i delikatniejsze niż ich pierwowzory rodem z czasów PRL, jednak wciąż można liczyć na ich funkcjonalność i pojemność.

Meblościanki wciąż najczęściej wykorzystuje się w blokach, gdzie przestrzeni nie jest zbyt wiele, jednak ich atrakcyjna forma sprawia, że będą dobrze prezentowały się także w przestronnych salonach w domach jednorodzinnych. Sprawdzą się także w gabinetach i pokojach młodzieżowych, ponieważ wiele zestawów zawiera biurko i szafki biurowe.

Niewątpliwą zaletą tego typu mebli jest to, że każdy system jest spójny stylistycznie, dlatego masz pewność, że uzyskasz harmonijny wystrój wnętrza, niezależnie od tego, w jaki sposób zainstalujesz poszczególne półki i szafki. Jeśli szukasz praktycznych, a jednocześnie nowoczesnych i stylowych mebli, meblościanka może być strzałem w dziesiątkę.

śr. ocena 0 / głosów 0