Nie tylko na Halloween. Dynia jako owoc ozdobny

Tradycja obchodzenia święta Halloween nie jest w Polsce powszechna. Należy jednak przyznać, że daje duże pole do popisu zwłaszcza osobom, które uwielbiają ozdabiać przestrzeń. Królową ozdób tego święta jest oczywiście dynia! Ta sezonowa roślina dojrzewająca jesienią wprowadza dużo koloru do ponurego klimatu wydarzenia. Klasyczną ozdobą jest lampion z dyni, można ją jednak wykorzystać na wiele sposobów i to nie tylko w Halloween!

Ozdoby z dyni

Dynia, must have jesiennych dekoracji

Dynia to sezonowy owoc, który wykorzystywany jest przez fanów Halloween do wykonywania lampionów. Jest to nieodłączny element dekoracji, w tym celu prawdziwą roślinę wydrąża się, a w jej skórze wycina finezyjne kształty. Niektórzy umieją zrobić z dyni prawdziwe dzieło sztuki! Osoby, którym brakuje czasu na realizację artystycznych wizji z dynią w roli głównej mogą w halloweenową noc ozdobić wnętrza ceramicznymi lampionami w charakterystycznym kształcie i kolorze. Taka ozdoba jest ekologiczna, a jednocześnie uniwersalna i posłuży na wiele lat.

Warto pamiętać, że chociaż dynia kojarzy się z świętem strachów to jest też symbolem jesieni. Dla miłośników sezonowego dekorowania wnętrz lub ogrodów to doskonała ozdoba! Sklep Projekt Decor sprzedaje ozdobne dynie o różnych kształtach i kolorach. Znajdują się tam zarówno dynie ze szkła, w których wnętrzu można umieścić świeczkę lub ceramiczne w stonowanych kolorach, które doskonale sprawdzą się w towarzystwie zielonych roślin.

Dynia w różnych kształtach i rozmiarach

Dynie występują w różnych kształtach i rozmiarach, a wszystkie można wykorzystać do ozdoby pomieszczeń. Jesień, czyli okres w którym pojawia się większość z nich, to idealny sezon obfitujący w długie wieczory spędzane w domu umilane blaskiem palących się świec i miłą lekturą lub relaksującą muzyką. Dynia może stanowić podstawę do stworzenia uroczego stroika na stół lub komodę, który dodatkowo umili czas w domu. To również doskonały dodatek do ozdób na jesienne świece, motyw wykorzystywany na ozdobach ceramicznych, talerzach i kubeczkach.

Z uwagi na różnorodność dyń można ułożyć z nich kompozycje, która będzie witała gości w progu, na schodach lub w ogrodzie. To bardzo proste, wystarczy umieścić w wiklinowym koszu kilka dyń w różnych kształtach i kolorach i ustawić go w wybranym miejscu, a na pewno urzeknie wszystkich odwiedzających. Dynia to królowa jesieni i warto wykorzystywać jej potencjał przez cały sezon.

śr. ocena 0 / głosów 0