Naturalne materiały w aranżacji okien i wnętrz

Wiele osób ceni sobie naturalne materiały ze względu na walory estetyczne i zdrowotne. Często wykorzystuje się je w branży tekstylnej, ale nie tylko. Materiały takie jak np. len, bawełna, jedwab, drewno, czy bambus idealnie sprawdzą się jako element dekoracyjny, który posłuży do aranżacji okien oraz wnętrz pomieszczeń. W artykule opisujemy przykładowe pomysły aranżacyjne wykorzystujące te materiały.

Drewniane żaluzje

Dekoracje wnętrz

Wiele osób nie wyobraża sobie pokoju bez pięknego dywanu ani mebli bez pięknej tapicerki. Najlepiej jeżeli są one wykonane z naturalnych materiałów. Ich użycie w procesie produkcji gwarantuje, że dywan czy tapicerka będą miękkie i przyjemne w dotyku, a co za tym idzie, codzienna eksploatacja będzie cieszyła mieszkańców. Warto również dodać, że naturalne materiały mają często właściwości antyalergiczne i nadają się do pomieszczeń dla osób cierpiących na różne problemy zdrowotne. Zapytaliśmy pracownika firmy SZYTE WNĘTRZA, czy są jakieś materiały szczególnie polecane dla alergików. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że len i jedwab są najlepszym wyborem. Cechują się doskonałymi walorami estetycznymi, są stosunkowo łatwe w utrzymaniu i minimalizują ryzyko nasilenia alergii.

Dekoracje okien

Materiały naturalne mogą również posłużyć do tego, aby udekorować elementy stolarki okiennej – zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Żaluzje drewniane od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością głównie za sprawą rosnącej świadomości ekologicznej oraz trendów związanych z dbałością o środowisko naturalne. Drewno jest przecież materiałem odnawialnym, który jest powszechnie dostępny. Ponadto łatwość obróbki oraz wyjątkowe walory estetyczne sprawiają, że ludzie coraz częściej decydują się na zakup elementów dekoracyjnych wykonanych właśnie z tego materiału. Innym pomysłem może być instalacja rolet bambusowych. Bambus jest wyjątkowo lekki, wytrzymały oraz bardzo odporny na działanie wszelkich czynników atmosferycznych co czyni go wprost idealnym materiałem aranżacyjnym, z którego można tworzyć ciekawe wyroby. Rolety wykonane z tego materiału można instalować zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz okna.

Mówiąc o oknach, nie sposób pominąć kwestii związanych z montażem firanek czy zasłon. Ciężkie zasłony wykonane z naturalnej bawełny są kwintesencją stylu i zamiłowania do klasycznego wystroju wnętrza. Ponadto doskonale nadają się do zaciemniania wnętrza i tworzenia niezapomnianego klimatu jako oprawy dla romantycznego wieczoru czy kolacji przy świecach.

śr. ocena 0 / głosów 0