Najpopularniejsze wzory fototapet do pokojów dziecięcych

Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz ogromna łatwość czyszczenia to cechy, które sprawiają, że fototapeta wydaje się wręcz idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wzbogacenie wnętrza pokoju należącego do dziecka. Zwłaszcza że wywołujący spore wrażenie efekt wizualny jest murowany. Przy wyborze konkretnego wzoru można kierować się bieżącymi trendami, które przedstawiamy poniżej.

 

Co ciekawe, w ofercie firm dostarczających fototapety znaleźć można motywy, które cieszą się niesłabnącą popularnością od lat. Chodzi przede wszystkim o bohaterów kreskówek i filmów animowanych, wśród których pojawiają się postaci nie tylko ze stosunkowo świeżych produkcji (np. robot Baymax), ale też chociażby z serii „Toy Story” oraz te ponadczasowe, jak Myszka Miki albo Kubuś Puchatek i jego przyjaciele.

W zależności od płci

Wzory te wybierane są chętnie zwłaszcza przez młodsze dzieci, i to zarówno przez chłopców, jak i przez dziewczynki. Można też jednak zaobserwować dość wyraźny podział na płcie, jeśli chodzi o wizerunki przedstawiane na najpopularniejszych fototapetach. Dziewczynki z reguły są zachwycone wszelkiej maści wróżkami i księżniczkami, postaciami z filmu „Frozen” lub „Hello Kitty”, podczas gdy chłopcy częściej skłaniają się ku motywom takim jak auta, samoloty czy dinozaury.

Dla nieco starszych

Wśród starszych dzieci zauważa się z kolei tendencję do ozdabiania pokoju fototapetą przedstawiającą superbohaterów albo postaci z sagi „Star Wars”. Jak zdradza przedstawiciel internetowego sklepu z tapetami Kraina Barw, tego rodzaju wzory są nieco częściej wybierane przez chłopców, ale i dziewczęta chętnie decydują się np. na wizerunek Czarnej Wdowy czy głównej bohaterki „Przebudzenia Mocy”.

Zgodnie z zainteresowaniami

Osobną kategorią najpopularniejszych wzorów fototapet do pokoju dla dziecka są te odzwierciedlające jego zainteresowania. W tej grupie znajdziemy między innymi zwierzęta, rozmaite maszyny, pełne tajemnic ogrody i rafy koralowe, mapy świata czy przedstawienia kosmosu, ale też motywy sportowe, zdjęcia ulubionych drużyn itp. Warto zwrócić uwagę, że fototapeta dobrana według tego klucza ma znacznie większe szanse „rosnąć wraz z dzieckiem” jako zdecydowanie mniej infantylna niż ta przedstawiająca postać z filmu animowanego.

Trzeba też jednak pamiętać, że nawet jeśli nasza pociecha nagle przestanie zajmować się  prehistorycznymi gadami na rzecz marzenia o zostaniu piłkarzem albo też wyrośnie z Kubusia Puchatka i z dnia na dzień pokocha „Gwiezdne wojny” – wymiana fototapety na nową nie jest aż tak problematyczna. A ponieważ ten rodzaj ściennej ozdoby cechuje się bardzo dużą trwałością, może się wręcz okazać, że właśnie dopiero zmiana gustów i zainteresowań będzie powodem do odświeżenia wystroju wnętrza.