Na czym polega idea home staging?

Sprzedaż lub wynajem nieruchomości pociąga za sobą wiele kwestii, których trzeba dopilnować. Długie godziny spędzone na sprawach urzędowych i kontaktowaniu się z potencjalnymi lokatorami skutecznie odwracają uwagę właściciela od stanu jego mieszkania: a przecież ma on duży wpływ na cenę i zainteresowanie ofertą.

Home staging

Przy deficycie czasu i pomysłów na uatrakcyjnienie oferty można skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, który przeprowadzi home staging nieruchomości i pomoże jej wyróżnić się spośród innych.

Co warto wiedzieć o usłudze home staging?

Projektant wnętrz, który ma w swojej ofercie przeprowadzanie home stagingu, zajmuje się przygotowaniem mieszkania lub domu do sprzedaży i wynajmu. Skupia się on na maksymalnym uatrakcyjnieniu nieruchomości przy minimalnym nakładzie finansowym.

Jego działania obejmują m.in. schowanie rzeczy osobistych właścicieli na czas wizyt potencjalnych kupców, eliminowanie nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu, a także poważniejsze czynności, takie jak odmalowanie ścian czy naprawa usterek. Specjalista w tej dziedzinie zadba też nawet o takie detale jak odpowiednia prezencja okien czy podłogi.

Czy home staging można przeprowadzić na własną rękę?

O ile uprzątnięcie domu i nadanie mu przyjemnego zapachu nie wydają się zbyt skomplikowanymi zadaniami, o tyle zadbanie o odpowiednie oświetlenie i stworzenie dodatkowej przestrzeni w kawalerce może być za trudne dla laika.

Home stagerzy mają swoje sztuczki, które niewielkim nakładem sił mogą zdziałać cuda. Czasami  wystarczy jedynie umiejętnie zaplanowane przemeblowanie, by wywołać we właścicielach mieszkania reakcję podobną do tych znanych z finałów programów wnętrzarskich.

Warto więc zainwestować w pomoc profesjonalisty, dzięki któremu wartość nieruchomości może znacznie wzrosnąć, a co za tym idzie, pomoże nie odczuć za bardzo sumy włożonej w dopieszczenie mieszkania.

Jak znaleźć dobrego home stagera?

Samo zawodowe dbanie o dobrą prezencję mieszkań do sprzedaży jest na polskim rynku stosunkowo nowym pomysłem, więc wiele osób nie wie, że w ogóle można znaleźć sprawdzonego fachowca w tej dziedzinie. A nawet jeśli, to gdzie go szukać?

Obok wnętrzarskiej pasji najważniejszą cechą home stagera jest wyczucie. Wystarczy przyjrzeć się realizacjom projektantki z ElSi studio,by przekonać się, że profesjonalista powinien umieć zachować umiar, aby trafić do jak najszerszego grona osób poszukujących mieszkania.

Warto też wybrać projektanta, który w swoim portfolio ma koncepty mieszkań stworzonych w stylu hotelowym. Nieprzypadkowo jedną z zasad home stagingu jest pozbywanie się prywatnych bibelotów właścicieli.

Potencjalny kupiec chętniej zdecyduje się na mieszkanie, które będzie mógł dostosować do swojego stylu. Wnętrze wypełnione prywatnymi przedmiotami obcej osoby skutecznie zablokuje jego wyobraźnię.

śr. ocena 5 / głosów 1