Możliwości zastosowania naklejek akrylowych

Naklejki kojarzone są najczęściej z dziećmi i ich pokojami. Maluchy posiadają bowiem tendencję do obklejania wszystkiego różnobarwnymi obrazkami. Naklejki akrylowe są jednak rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się także w innych pomieszczeniach w domu. To sposób na szybkie i efektowne odświeżenie aranżacji i nadanie jej nowego wydźwięku. Odpowiednio dobrany wzór ożywi każde wnętrze, wytwarzając w nim niepowtarzalny klimat.

Czym są naklejki akrylowe?

Dzięki naklejkom w kilka chwil można odmienić spowszedniałe wnętrza. To rodzaj grafiki lub napisu produkowanego z samoprzylepnej folii PCV o matowej lub błyszczącej powierzchni. Z reguły naklejki składają się z trzech warstw: papieru, samoprzylepnej folii (zwanej także naklejką właściwą) i przezroczystej folii transportowej. Podczas montażu w pierwszej kolejności zrywa się papier, a następnie przykłada naklejkę lepiącą warstwą do ściany. Po upewnieniu się, że wszystko zostało zamontowane prawidłowo, zrywa się foliową warstwę zabezpieczającą. Należy robić to bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić wzoru – szczególnie w okolicy jakichś drobnych elementów.

Co ciekawe, klej pokrywający naklejki akrylowe pozwala na stosowanie ich na różnych typach powierzchni. Należy jedynie pamiętać o tym, aby oklejana powierzchnia była sucha, gładka i odtłuszczona. Nie może to być też ściana świeżo malowana, ani taka, z której farba odpada. Naklejki akrylowe można przyklejać na ścianach pomalowanych farbą, pokrytych płytkami ceramicznymi, a także na tych obłożonych tapetą winylową, papierową bądź fizelinową. Dopuszcza się także oklejanie mebli oraz sprzętu AGD. Ozdobione naklejkowym napisem świetnie wyglądają zwłaszcza śnieżnobiałe lodówki.

Naklejki występują w różnych kształtach, rozmiarach i aranżacjach, co pozwala na dostosowanie ich do własnych potrzeb. Dobrej jakości naklejki na ścianach wyglądają jak ręcznie malowane szablony. Nie ma więc obaw o to, że będą prezentować się brzydko i tandetnie.

Zastosowanie naklejek akrylowych w domu

Wybór odpowiednich dodatków do wnętrza nierzadko bywa wyzwaniem. Jednak dzięki współczesnym rozwiązaniom nie ma konieczności przywiązywania się do konkretnych materiałów dekoracyjnych. Dzięki naklejkom akrylowym w kilka chwil można ożywić pustą przestrzeń.

Napis, grafika, a nawet lustra w naklejanej formie – możliwości zastosowania naklejek akrylowych są ogromne. Wszystko zależy od przestrzeni, jaką chce się ozdobić, a następnie dopasowaniu do niej odpowiedniego wzoru. Urocze napisy świetnie sprawdzają się chociażby w salonie, który jest miejscem rodzinnych spotkań. Z kolei niebanalny lustrzany układ może nadać nietypowego klimatu w sypialni. Rozwiązanie to nie tylko optycznie powiększy przestrzeń, ale także będzie prezentować się modnie i niebanalnie – podpowiada pracownik sklepu internetowego Kornik, posiadającego w swojej ofercie urokliwe i oryginalne dodatki do domu, w tym także szeroki wybór naklejek akrylowych.

Umiejętny i rozsądny dobór naklejek do mieszkania pozwoli na zaaranżowanie przestrzeni w nowoczesny i oryginalny sposób. Urokliwe napisy i grafiki ozdobią gołe ściany, a lustrzane konfiguracje wprowadzą do pomieszczeń nieco światła.

śr. ocena 0 / głosów 0