Modny beton w nowoczesnych wnętrzach

Od jakiegoś czasu stylistyka industrialna robi prawdziwą furorę jeśli mowa o aranżacji wnętrz. Surowe ściany i chłodne kolory podbijają rynek. To doskonałe rozwiązanie do wnętrz loftowych – wysokich i przestronnych. W takiej aranżacji zawsze dobrze sprawdza się surowy beton. Można na niego postawić zarówno na podłodze, jak i na ścianie czy suficie. Beton zresztą świetnie prezentuje się także jako element aranżacji nowoczesnych i skandynawskich.

Dlaczego warto postawić na beton?

W pomieszczeniach wykorzystywany jest tzw. beton architektoniczny, który posiada piękny kolor i nie pęka w takim zakresie jak klasyczny beton towarowy. Można go nakładać na ściany czy podłogę, ale warstwa nie powinna przekraczać 50 cm. Zastosowanie betonu jest bardzo szerokie. Może on stanowić zarówno podłogę, jak i element dekoracyjny wnętrza. Osoby, które boja się betonu mogą zdecydować się ewentualnie na materiały, które go imitują.

Beton na ścianie i podłodze

We wnętrzach industrialnych czy nowoczesnych coraz częściej stawia się na beton. Beton doskonale sprawdza się także na podłodze. Jest bowiem o wiele bardziej wytrzymały niż klasyczne panele czy płytki ceramiczne. To jednak nie wszystkie jego zalety. Beton architektoniczny bowiem:

nie pęka, nie brudzi się i nie ściera (o ile zostanie odpowiednio zaimpregnowany),
nadaje się do malowania,
można go położyć w zasadzie w dowolnym pomieszczeniu w domu (bez względu na wilgotność powietrza).

Betonowa aranżacja wnętrza

Zawsze dobrym rozwiązaniem jest betonowy blat. To produkt odporny na uszkodzenia, zarysowania, zmiany temperatury. Większego problemu nie sprawia również jego czyszczenie. Taki akcent na pewno przyciąga uwagę. Na beton warto zdecydować się także w sypialni. W tym przypadku najlepszym miejscem na beton wydaje się być podłoga lub ściana.

Beton doskonale sprawdza się oczywiście również na zewnątrz. To w końcu materiał odporny na zmienne warunki pogodowe. Można więc na niego zdecydować się w ogrodzie czy na tarasie.

Beton to materiał, którego popularność z roku na rok rośnie. Aby nieco bliżej się z nim zaznajomić warto zapoznać się z ofertą Cemex.

śr. ocena 5 / głosów 1