Łóżeczka dziecięce z okleiną – stylowe i estetyczne

Planujesz nową aranżację pokoiku dla dziecka? Wybór łóżeczka może być świetną zabawą, a sam mebel może stać się wspaniałą dekoracją kącika twojej pociechy. Producenci łóżek dla dzieci proponują swoim klientom niezwykle różnorodne rozwiązania, które są jednocześnie funkcjonalne i zaskakująco piękne. Przyjrzyjmy się bliżej bajkowym mebelkom dla chłopców i dziewczynek.

Wygodne, bezpieczne i niedrogie – najczęściej takie wymagania stawiamy meblom dla najmłodszych. Oczywiście, spełnienie tych kryteriów jest bardzo ważne, nie powinno jednak odbywać się kosztem estetyki. I na szczęście, wcale nie musi. Aby się o tym przekonać, wystarczy przyjrzeć się kolekcji drewnianych łóżek zdobionych kolorowymi okleinami ze sklepu Zasypianko.pl.

Dziecięce łóżka na drewnianych stelażach, wyposażone w dodatkowe barierki z płyty meblowej, dają dużą powierzchnię, którą można zagospodarować właśnie na zdobienia. Najlepszym sposobem na ich wykonanie jest użycie okleiny z PCV, na którą nanosi się kolorowe nadruki. W przeciwieństwie do wielu farb, nadruki na okleinach są bezpieczne dla zdrowia.

Bajkowe łóżko dla dziewczynki

Łóżko w pokoju twojej małej księżniczki może być białe lub różowe, by idealnie wkomponować się w wystrój całego pomieszczenia, ale warto wziąć pod uwagę nieco mniej oczywiste rozwiązania. Docenią je zwłaszcza najmłodsze dziewczynki, te w wieku przedszkolnym i na początku szkolnej edukacji.

Dziewczęce sny i marzenia pełne są ślicznych księżniczek, stworzeń magicznych, mięciutkich misiów i kotków, a nieraz podróży do tropikalnych krain. Wszystkie te motywy mogą znaleźć się na okleinie zdobiącej łóżko dla dziewczynki. Twoja córeczka kocha bajkowego słonika Dumbo? Wybierz łóżeczko z uroczym słoniątkiem. Może woli Simbę? Kup łóżko z lwiątkiem.

Oryginalne łóżko dla chłopca

Postaci bajkowych nie brak również w dekoracjach łóżek chłopięcych, jednak na pierwszy plan wysuwają się motywy inspirowane motoryzacją. Samochody wyścigowe, wozy strażackie i policyjne pojawiają się tu nie tylko jako rysunki. Łóżko z barierkami można modelować tak, by całym swoim kształtem przypominało samochód. Jak pokazuje doświadczenie, właśnie takie meble cieszą się największą sympatią swoich małych użytkowników.

Powyższy podział na łóżeczka dla dziewcząt i chłopców jest oczywiście umowny. Niewykluczone, że twoja córka zakocha się w łóżku w kształcie samochodu formuły 1, a synek wybierze model z okleiną w motylki i słoniki. Bez względu na to, który motyw przykuje uwagę twojej pociechy, kolorowy mebel na pewno będzie świetnym urozmaiceniem dziecięcego królestwa.

śr. ocena 5 / głosów 5