Lampy z betonu. Hit czy kit?

Światło to element otoczenia mający ogromny wpływ na nasze życie. Może ono poprawić nastrój, ułatwić pracę, pomóc w relaksie. Lampy decydują także o charakterze konkretnego wnętrza nadając mu określony styl. W poszukiwaniu nowych inspiracji i trendów projektanci sięgają po materiały, które do tej pory raczej nie kojarzyły się z wystrojem wnętrz. Jednym z takich surowców jest beton architektoniczny. Służy on do produkcji blatów kuchennych, umywalek łazienkowych, a także lamp.

Zalety lamp wykonanych z betonu architektonicznego

Parametry techniczne betonu architektonicznego takie jak: wytrzymałość, odporność na warunki pogodowe, czy łatwość obróbki mechanicznej są takie same jak w przypadku betonu tradycyjnego. Jednak wyroby z betonu architektonicznego cechują się wysoką estetyką wykonania i atrakcyjnością wizualną. Dlatego też surowiec ten jest coraz chętniej wykorzystywany w produkcji trwałych, funkcjonalnych i estetycznych elementów wykończeniowych i dekoracyjnych m.in. różnego rodzaju lamp. Jak wyjaśnia ekspert firmy BTB Beton Architektoniczny specjalizującej się w produkcji szerokiej gamy produktów z betonu architektonicznego:

Lampy wykonane z betonu architektonicznego to nowoczesne dodatki, które znajdą swoje miejsce nie tylko wewnątrz domu, ale również na tarasie, balkonie, czy w ogrodzie. Technologia produkcji pozwala uzyskać różnego rodzaju kształty oraz faktury. Dzięki czemu lampy mogą posiadać powierzchnię gładką lub chropowatą imitującą naturalny piaskowiec. Zastosowanie szerokiej palety barw sprawia, że dopasowanie koloru lampy do wnętrza będzie dziecinnie proste. Warto również pamiętać, że beton architektoniczny jest lżejszy od tego tradycyjnego, co ma duże znaczenie podczas transportu.

Gdzie sprawdzą się lampy z betonu architektonicznego?

Sposób oświetlenia konkretnego wnętrza ma ogromne znaczenie w jego użytkowaniu. Inny rodzaj światła zalecany jest do kuchni, inny do łazienki, a jeszcze inny do sypialni czy gabinetu. Ważne, aby w każdym z pomieszczeń aranżacja oświetleniowa spełniała oczekiwania domowników, czyniąc przestrzeń funkcjonalną i przyjemną. Poza wymiarem praktycznym ważny jest również wygląd zastosowanego oświetlenia. Decydując się na lampy z betonu architektonicznego mamy do dyspozycji szeroki wybór modeli zarówno klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych. Te ostatnie polecane są do wnętrz utrzymanych w stylu industrialnym. Pierwsze natomiast sprawdzą się jako harmonijne dopełnienie przestrzeni, w której dominują tradycyjne ciepłe klimaty. Dla osób o szczególnych wymaganiach możliwe jest zaprojektowanie lamp według ich indywidualnego pomysłu. Dzięki temu otrzymają niepowtarzalny produkt jedyny w swoim rodzaju. Nic więc dziwnego, że lampy z betonu architektonicznego coraz śmielej wkraczają do naszych domów, mieszkań, czy biur.

śr. ocena 5 / głosów 5