Kominek w mieszkaniu. Czy to możliwe?

Kto chociaż raz nie marzył o tym, aby spędzać długie, zimowe wieczory na wygodnej kanapie i z ciepłym napojem w ręce móc wpatrywać się w płomienie skaczące w kominku? Osoby mieszkające w domach jednorodzinnych mogą bez przeszkód to marzenie spełnić i stworzyć niepowtarzalny klimat przy pomocy tradycyjnego kominka. Obecne możliwości technologiczne sprawiły, że rodzajów komików jest więcej. Czy któryś z nich można zamontować w mieszkaniu?

Kominek w mieszkaniu

Czy w mieszkaniu można mieć kominek?

Kominek to nie tylko sposób na ogrzanie domu, ale także wyjątkowa dekoracja, która sprawia, że w pomieszczeniu jest przytulniej. Kiedyś było to możliwe jedynie w domach jednorodzinnych, dzisiaj dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, kominki mogą pojawić się także w mieszkaniach. Nie są to co prawda tradycyjne urządzenia, ale nadal spełniają obie swoje funkcje. Dla współczesnych kominków ograniczenia architektoniczne nie są problemem, a co więcej możemy wybierać wśród rodzajów opału. Ekspert z firmy Wiliński z Gdańska tłumaczy:

Pomieszczenie, w którym znajduje się kominek, musi spełniać wymagania objęte w przepisach. Kubatura, czyli objętość wnętrza nie można być mniejsza niż 30m3, a mieszkanie musi spełniać wymogi dotyczące wentylacji i mieć samodzielny przewód kominowy. Chęć zainstalowania urządzenia trzeba zgłosić do wspólnoty mieszkaniowej.

Kominki elektryczne, czyli bezpieczne i efektowne rozwiązanie

Doskonałym wyborem do mieszkania jest kominek elektryczny. To urządzenie jest całkowicie bezpieczne, ponieważ nie spalają we wnętrzu paliwa, więc nie ma w nich otwartego ognia. Płomienie imitowane są poprzez wiązki światła do tego stopnia, że wyglądają, jak prawdziwe. Kominek elektryczny sprawdzi się szczególnie tam, gdzie mieszkają małe dzieci, ponieważ wyklucza ryzyko oparzenia się o gorącą szybę. Ogromną zaletą jest to, że nie musimy dorzucać opału, aby kominek cały czas się palił, a brak popiołu wyklucza konieczność sprzątania. Co niektórym mogłoby się wydawać, że kominek elektryczny to tylko popularny gadżet, który ma udekorować pomieszczenie. A jednak, urządzenie to może z powodzeniem ogrzać mieszkanie.

Biokominki, jako alternatywa dla tradycyjnego kominka

Jeśli imitacja płomieni to za mało i marzysz o kominku bardziej zbliżonym do tego tradycyjnego, zdecyduj się na biokominek. Wykorzystuje się w nim ekologiczne, płynne paliwo. Dzięki temu do środowiska nie wydziela się żaden szkodliwy dym. Podobnie, jak w przypadku kominka elektrycznego i w tym rozwiązaniu nie musimy martwić się o sprzątanie spowodowane sadzą. Ta alternatywa dla tradycyjnego urządzenia skutecznie ogrzewa mieszkanie, a dzięki temu, że podczas spalania wytwarza się para wodna, powietrze nie jest suche. Dużą zaletą jest też to, że biokominki można dowolnie przenosić, ponieważ nie wymagają podłączenia do wentylacji.  Możemy więc zabrać go ze sobą na zewnątrz i ogrzać się w zimniejszy wieczór na tarasie.

śr. ocena 0 / głosów 0