Kilka zalet mycia okien wodą demineralizowaną

Mycie okien i przeszkleń za pośrednictwem wody demineralizowanej jest ciekawym sposobem oczyszczania szklanych powierzchni. Takie rozwiązanie cechuje się dobrym wpływem na środowisko, skutecznym działaniem i stuprocentowym bezpieczeństwem. Jakie są najważniejsze zalety mycia okien wodą demineralizowaną? Odpowiedź znajduje się w artykule. Wielozadaniowość Woda demineralizowana pasuje do mycia nie tylko okien czy drzwi balkonowych, ale i przeszkleń, […]

mycie okien wodą demineralizowaną

Mycie okien i przeszkleń za pośrednictwem wody demineralizowanej jest ciekawym sposobem oczyszczania szklanych powierzchni. Takie rozwiązanie cechuje się dobrym wpływem na środowisko, skutecznym działaniem i stuprocentowym bezpieczeństwem. Jakie są najważniejsze zalety mycia okien wodą demineralizowaną? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Wielozadaniowość

Woda demineralizowana pasuje do mycia nie tylko okien czy drzwi balkonowych, ale i przeszkleń, oranżerii i ogrodów zimowych, szklanych daszków, okien dachowych, barierek ze szkła, paneli słonecznych, szklanych i aluminiowych elewacji. To komfortowe i wygodne rozwiązanie, z którego korzystają firmy oferujące obsługę infrastruktury nieruchomości. W skład takiej obsługi wchodzą również prace remontowe, renowacje elewacji, usługi alpinistyczne. Mycie okien wodą demineralizowaną jest specjalnością firmy FCSG z Warszawy.

Łatwość w myciu

Mycie za pośrednictwem wody demineralizowanej nie jest trudne. Wykorzystuje się do tego stację filtrującą (specjalne urządzenie, filtrujące nieustannie wodę), wężyki, profesjonalne szczotki lub pady (doprowadzana jest do nich oczyszczona woda), stosunkowo lekkie i wytrzymałe kije teleskopowe (zwykle z karbonu, włókna węglowego lub aluminium).

Samo mycie polega na doprowadzaniu czystej wody za pośrednictwem wężyka do szczotki, zamocowanej na końcu kija teleskopowego. Szczotka lub pad odpowiadają za usunięcie zabrudzeń, spływających ze ściekającą wodą. Mycie przebiega szybko i praktycznie bezproblemowo. Po spłynięciu brudu i kurzu na szybie pozostaje oczyszczona, demineralizowana woda, czyli powierzchnię szyby można określić już jako idealnie czystą.

Ochrona środowiska

Demineralizowana woda jest ekologiczna, czysta, zdrowa. Wpływa na ochronę środowiska. Podczas jej użycia do atmosfery i gleby nie dostają się żadne szkodliwe środki chemiczne. Warto znać różnice między wodą demineralizowaną a klasyczną kranówką. W tej pierwszej nie znajdują się żadne sole mineralne, które zaburzają mimowolnie piękny wygląd okna (wpływają na pojawianie się smug). Dzięki wodzie demineralizowanej mamy do czynienia z gładkimi szklanymi powierzchniami – wolnymi od zacieków, smug, osadów.

Skuteczność i bezpieczeństwo

Woda demineralizowana jest skuteczna – w przeciwieństwie do alternatywnych metod, w których wykorzystywane są nieestetyczne szczotki i żrące środki chemiczne. Maszyny elektryczne, niedopasowane szczotki i chemia nie tylko negatywnie wpływają na środowisko, ale i powoli niszczą szklane powierzchnie (powstają nieestetyczne rysy i smugi, których nie da się zwykle już usunąć).

śr. ocena 0 / głosów 0