Kiedy warto zainwestować w rolety zaciemniające?

Rolety zaciemniające to wybawienie nie tylko dla osób cierpiących na bezsenność. Ze względu na swoje właściwości, doskonale chronią przed upałami w lecie, a w zimie zapobiegają uciekaniu ciepła na zewnątrz. Dzięki tego typu roletom znacznie poprawia się jakość życia, dlatego warto zdecydować się na ich zakup. Radzimy w jakich okolicznościach jest to najbardziej opłacalne.

rolety-zaciemniajace

Zadania rolet zaciemniających

Rolety zaciemniające mają różne funkcje. Z jednej strony, chronią wnętrze domu lub mieszkania przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Z drugiej, zapewniają kompletną ciemność w pomieszczeniu i skutecznie chronią je przed gorącymi promieniami słonecznymi, wpadającymi przez okna w upalne, letnie dni. Wszystkie zadania tego typu rolet sprawiają, że stanowią one niezbędny element wyposażenia, który powinien znaleźć się w każdym domu.

Jak tłumaczą specjaliści ze sklepu Roletta, rolety zaciemniające chronią wnętrze przed zbytnim przegrzewaniem się i pomagają zasnąć (zapewniają całkowitą ciemność). Świetnie sprawdzają się m.in. w pokojach dziecięcych i sypialni.

Zalety rolet zaciemniających

Zamontowanie w pokoju rolet zaciemniających niesie ze sobą wiele korzyści. Do ich największych zalet należą funkcjonalność, duża wytrzymałość, skuteczna ochrona przed upałem i promieniami słonecznymi oraz poczucie prywatności.

Aby rolety mogły pełnić swoje funkcje, muszą być jednak idealnie dopasowane do okiennicy. Z tego względu najlepiej zamawiać je na wymiar. Na szczęście, firmy produkujące rolety zaciemniające mogą wykonać także bardziej niestandardowe zamówienie.

Dla kogo rolety zaciemniające?

Rolety zaciemniające zalecane są osobom cierpiącym na bezsenność, ponieważ ich odpowiednie zaciągnięcie gwarantuje totalną ciemność wewnątrz pomieszczenia. Wszystko dzięki specjalnej tkaninie, z jakiej są one wykonane. Co ważne, można zdecydować się na rolety w dowolnych kolorach, także jasnych – ich materiał jest podgumowany, toteż nie przepuszcza światła dziennego niezależnie od koloru materiału.

Tego typu rolety to też świetny pomysł dla tych, którzy lubią ucinać sobie drzemki w środku dnia. Dzięki nim żaden słoneczny dzień nie przeszkodzi w regeneracji.

Ceny rolet zaciemniających

Jak można się domyślać, rolety zaciemniające kosztują więcej, niż klasyczne rolety tkaninowe. Tańsze są te z warstwą podgumowaną, a droższe te wykorzystujące aluminium. Mini roletki kosztują od ok. 50 zł, a rolety w kasecie od 70-80 zł.

śr. ocena 5 / głosów 5