Kamień naturalny w przedpokoju – zalety i zastosowanie

Kamień naturalny w przedpokoju to oryginalny sposób na zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni. W zależności od rodzaju zastosowanego kamienia, możemy ożywić przestrzeń, optycznie ją powiększyć, nadać jej rustykalny wygląd lub elegancki szyk. Do największych zalet kamienia należy jego wytrzymałość i odporność na ścieranie, co jest niezwykle ważne w tak eksploatowanej przestrzeni jak przedpokój.

przedpokoj

Decydując się na kamień naturalny w przedpokoju, stajemy przed wyborem, który rodzaj kamienia wybrać. Każdy z nich bowiem; wapień, marmur czy trawertyn będzie posiadał nieco inne zalety, a co za tym idzie, inne zastosowanie.

Przyjrzyjmy się im bliżej.

Kamień polny

Jednym z ciekawszych rozwiązań, nadających się głównie do dużych domów, położonych na wsi, jest kamień polny. Ściany nim wyłożone będą nawiązywały do zewnętrza domu i stworzą miły, rustykalny klimat. Hol, wyłożony kamieniem polnym, doskonale będzie współgrał z otaczającym dom ogrodem. Pamiętajmy, że taki kamień przed położeniem należy oczyścić, zaimpregnować i położyć fugę.

Marmur i łupki

Marmur sprawi, że nasz przedpokój będzie elegancki, czysty i jednolity, a wykończenie tym materiałem przedpokoju będzie świadczyć o naszym dobrym guście.

W sklepie HB-Polska do wyboru będziemy mieli marmur pochodzący z Wietnamu, charakteryzujący się szlachetnym, beżowym, niebanalnym kolorem. Jego ogromną zaletą jest możliwość wykończenia jego powierzchni w taki sposób, aby przypominała fakturę starego drewna. Z kolei marmury pochodzące z Włoch to marmury śnieżnobiałe z przeżyleniami w odcieniach szarości lub całkiem jasne. Nadadzą naszemu przedpokojowi wyjątkowej, ponadczasowej elegancji.

W ofercie sklepu znajdziemy także granity, wapienie, kwarcyty i trawertyny.

Jeśli zależy nam na tym, aby przedpokój był najbardziej reprezentacyjną częścią naszego mieszkania, możemy wybrać także szary lub czarny łupek. Podczas gdy jasnoszary łupek optycznie powiększy mały przedpokój, czarny kamień idealnie nada się do dużych, przestronnych wnętrz.

Piaskowiec

Jeśli natomiast wolimy rustykalne aranżacje wnętrz, zastosujmy w przedpokoju kamień naturalny o wyjątkowych właściwościach, czyli piaskowiec i połączmy go z drewnem. Aby się nie sypał i nie brudził, warto go dodatkowo zaimpregnować specjalnym środkiem. Piaskowiec, ze względu na swoją ciepłą, jasną barwę, stworzy w mieszkaniu przyjazny, domowy klimat już od progu i sprawi, że stanie się ono naszą ostoją.

śr. ocena 5 / głosów 5