Jakie są rodzaje zabawek do kąpieli dla dzieci?

O tym jak trudnym zadaniem jest wykąpanie małego dziecka wie chyba każdy rodzic. Mało które dziecko lubi tak naprawdę kąpiel. Dla większości jest to tylko przykry obowiązek, przed którym nie ma ucieczki. Doskonałym sposobem na ułatwienie sobie zadanie wykąpania małego dziecka jest połączenie kąpieli z zabawą. W artykule opisujemy, jakie rodzaje zabawek najlepiej się sprawdzają podczas kąpieli w wannie i dlaczego zabawa podczas kąpieli jest tak dobrym rozwiązaniem.

zabawki do kąpieli

Jakie są zalety zabawy podczas kąpieli?

Zapewnienie dziecku możliwości zabawy podczas kąpieli pozwala na odczarowanie całego rytuału. Dziecko dzięki ciekawym zabawkom przestaje w pewnym momencie kojarzyć kąpieli wyłącznie z nieprzyjemnym obowiązkiem i zaczyna czerpać z niego także radość. Bawiąc się w wannie dziecko zaczyna także przełamywać swój strach przed wodą. Jeżeli każda kąpiel będzie dawała dziecku także możliwość zabawy, dziecko nie tylko zacznie akceptować codzienną kąpiel, ale być może także choć trochę zacznie ją lubić. Na pewno będzie to dużym ułatwieniem dla rodzica! Ale, czy w pewnym momencie zabawa podczas kąpieli nie stanie się dla dziecka nudna? Takie pytanie zadaliśmy naszemu rozmówcy, doradcy klientów z internetowego sklepu z zabawkami Krainazabawy.pl, oto co nam powiedział:

Oczywiście każde dziecko po jakimś czasie zaczyna nudzić się swoimi zabawkami, na szczęście w przypadku zabawek, które się stosuje podczas kąpieli, można temu łatwo zapobiec. Jest to związane z tym, że większość zabawek do kąpieli to akcesoria, które w innych warunkach nie mogłyby być tak samo dobrze wykorzystane. W trakcie kąpieli dziecko uwielbia się bawić zabawkami, które pływają, które zmieniają kolor wody lub które powodują powstawanie w niej bąbelków. Jeżeli nasze dziecko podczas kąpieli szczególnie bardzo lubi się czymś bawić, to nie dawajmy mu takiej możliwości także w innych okolicznościach, żeby szybko nie straciło zabawką zainteresowania.

Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla dziecka do kąpieli?

Zasady wyboru zabawek do kąpieli dla dziecka są dokładnie takie same, jak w przypadku innych rodzajów zabawek. Wybierając akcesoria, które mają umilić dziecku kąpiel, w pierwszej kolejności trzeba więc sprawdzić, czy na pewno będzie ona dla dziecka w pełni bezpieczna oraz, czy będzie odpowiednia dla jego wieku. Co istotne, w zasadzie nie ma wieku, od którego dziecko w trakcie kąpieli może korzystać z zabawek. Im mniejsze dziecko, tym wybrana dla niego zabawka powinna być jednak prostsza. Koniecznie przed jej kupieniem trzeba też sprawdzić, czy zabawka na pewno jest wykonana z odpowiednich, w pełni bezpiecznych dla malucha materiałów.

Rodzaje zabawek do kąpieli

Obecnie w dobrych sklepach z zabawkami można kupić przynajmniej kilka rodzajów zabawek do kąpieli dla dzieci. Największą popularnością od dawna cieszą się zabawki pływające, czyli m.in. gumowe kaczuszki i statki. Bardzo ciekawym pomysłem na urozmaicenie codziennej kąpieli jest też zastosowanie zabawek na przyssawki, które dziecko w trakcie kąpieli może przymocować do brzegów wanny lub do kafelków na ścianie. Coraz większą popularnością cieszą się też np. kredki do kąpieli. Dziecko może je wykorzystać w trakcie kąpieli do rysowania na wannie, na kafelkach, na sobie lub na kąpiącym je rodzicu. Kredki do kąpieli są oczywiście w pełni bezpieczne do zabawy i łatwe później do zmycia. Ostatnim wartym wskazania tego typu rodzajem zabawek dla dzieci są książeczki do kąpieli. Takie zabawki są oczywiście wykonane z wodoodpornych materiałów, które nie ulegną zniszczeniu na skutek kontaktu z wodą. Książeczki do wody są oczywiście bardzo atrakcyjne dla każdego malucha. Charakteryzują się atrakcyjną, bogatą kolorystyką. Niektóre tego typu zabawki mogą zmieniać kolor po kontakcie z wodą. Część z nich potrafi także wydawać ciekawe dźwięki. Z takimi zabawkami każda kąpiel staje się dla dziecka prawdziwą przygodą!

śr. ocena 0 / głosów 0