Jakie fotele kupić do salonu?

Odpowiedni fotel do salonu to element, który gwarantuje odpoczynek po ciężkim dniu i chwilę relaksu. Właściwie dobrany może stać się jednym z najważniejszych mebli w salonie. Jako element, który zawsze wyróżnia się w tym pomieszczeniu, fotel powinien przede wszystkim pasować do stylistyki wnętrza i mebli. To duży, reprezentacyjny przedmiot, który powinno się starannie dobierać. Czym charakteryzuje się dobry fotel do salonu?

Fotel w salonie

Charakterystyka dobrego fotela do salonu

Salon to miejsce, w którym się odpoczywa, podejmuje gości, czy też spędza czas wspólnie z rodziną. Z uwagi na to, że fotel dostosowuje się głównie do wielkości pomieszczenia, to przed zakupem należy zastanowić się, jakie miejsce będzie zajmować. Dzięki temu znacznie łatwiej można oszacować jego wielkość. Do salonu o niewielkich rozmiarach, zamiast fotela na masywnej podstawie, lepiej wybrać model na nóżkach.

W przypadku większego metrażu można wyeksponować wszystkie walory tego mebla. Wybranie materiału na obicie to natomiast kwestia gustu i funkcjonalności, która podnosi atrakcyjność mebla. Fotel do salonu powinien wyróżniać się wytrzymałością, trwałością oraz odpornością na zabrudzenia. Dobrym wyborem będzie wybór bawełny, aksamitu, poliestru lub skóry.

Meble posiadające niskie oparcie sięgające do ramion na dłuższy okres czasu raczej nie będą zbyt wygodne i praktyczne. Fotele z wysokim oparciem natomiast, już tak. Przykład stanowią fotele uszaki. Wyposażone są w charakterystyczne uszy, czyli dodatkowe oparcie dla głowy. To piękne, popularne i wygodne meble do wypoczynku, które pasują do wielu aranżacji. Warto więc zapewnić wysokie i miękkie oparcie, ponieważ można wówczas wygodnie ułożyć głowę i pozwolić odpocząć mięśniom karku. Optymalnym kątem nachylenia oparcia jest 110 – 125 stopni. Ważną kwestią są także podłokietniki, które powinny być sprężyste i ułatwiać podnoszenie z fotela. Przy wysokim oparciu, komfortowym siedzisku nawet wielogodzinne siedzenie w jednym miejscu nie będzie męczące dla kręgosłupa.

Czy warto kupić fotel do salonu?

Właściwie dobrany fotel może odświeżyć każdy salon. Wyznaczy prywatną strefę wypoczynku i pomoże stworzyć własny kącik relaksu. To także mebel „mobilny” co oznacza, że można go w dowolnej chwili przestawić w inne miejsce i skomponować z różnymi elementami wyposażenia. Fotel w salonie to jednak nie tylko doskonała przestrzeń do wypoczynku, ale także element dekoracji wpływający na każdą przestrzeń. Dostępne są zarówno nowoczesne fotele, w standardowej wersji, jak i rozkładane wykonane z najlepszych materiałów. Rodzaj wybranej tapicerki odgrywa istotną rolę pod kątem estetyki i funkcjonalności elementu.

Jak mówi ekspert firmy Bonus 33 Meble w Szczecinie, która oferuje sprzedaż foteli do salonu: Wybierając fotel do salonu, należy kierować się wygodą, funkcjonalnością i estetyką. Bardzo duże znaczenie odgrywa ergonomiczność mebla – oznacza to, że powinien mieć odpowiednie siedzisko, nachylenie i oparcie, które sprosta preferencjom użytkownika. Właściwie dobrany fotel to gwarancja komfortu i wygoda użytkowania.

Dobry fotel do salonu to mebel, który zapewnia zarówno wygodny i komfortowy odpoczynek, jak i stanowi dekorację wnętrza. Warto dokonywać zakupu takich elementów wyłącznie w profesjonalnych salonach meblowych, które oferują szeroki asortyment i pomoc doświadczonych sprzedawców. Dzięki temu zakup przebiegnie sprawnie, a fotel będzie służył na długie lata.

śr. ocena 0 / głosów 0