Jakie akcesoria można wykorzystać do wykonania dekoracji świątecznych?

Dekorowanie domu na święta Bożego Narodzenia to doskonała zabawa – zwłaszcza jeśli zaangażujesz w nie rodzinę lub przyjaciół. Chcesz, by w tym roku wnętrze Twojego mieszkania wyglądało inaczej niż zwykle? Zamiast kolejny raz wieszać te same, opatrzone już bombki i lampki, możesz własnoręcznie wykonać wszystkie potrzebne dekoracje. Zobacz, jakie materiały Ci się do tego przydadzą.

dekoracja świąteczna

Styropianowe kule i artykuły do decoupage

Do tej pory nie wyobrażałaś sobie choinki bez tradycyjnych szklanych bombek? Gdy spróbujesz samodzielnie zrobić ich styropianowe odpowiedniki metodą decoupage, już do nich nie wrócisz: te ze styropianu są równie lekkie, a na dodatek nie można ich stłuc. Do ich wykonania przydadzą Ci się styropianowe kule, które dostępne są w różnych rozmiarach. Niezbędne będą również serwetki i papiery (najlepiej specjalne do decoupage), klej do decoupage, za którego pomocą przykleisz poszczególne wzory, oraz lakier do decoupage, którym zabezpieczysz swoją pracę przed kurzem i blaknięciem. Zamiast kul możesz zastosować styropianowe gwiazdki czy dzwonki, a nawet samodzielnie wyciąć pożądany wzór z kawałka styropianu.

Różnokolorowe wstążki i tasiemki

Wykonane bombki przydałoby się powiesić na choince. Tylko jak? W styropian bez problemu wbijesz lub wkręcisz metalowe zawieszki, by następnie przewiązać je wstążką lub tasiemką w wybranym kolorze. Możesz je wykorzystać również do przewiązania świątecznych prezentów oraz, podobnie jak bombek, do wykonania świątecznego stroika i innych bożonarodzeniowych dekoracji. Jeśli szukasz ładnych wstążek i tasiemek, odwiedź internetowy Sklep Plastyczny 24. Znajdziesz w nim szeroki wybór wstążek satynowych i brokatowych w wielu różnych kolorach. Asortyment sklepu obejmuje także inne produkty, które możesz wykorzystać do wykonania świątecznych dekoracji: akrylowe bombki do samodzielnego ozdabiania, dekoracje drewniane, papierowe śnieżynki i wiele, wiele innych.

Naturalne ozdoby

Materiały do wykonania świątecznych dekoracji możesz nie tylko kupić, ale również… znaleźć. Wystarczy, że wybierzesz się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Pamiętaj jednak, że wyniesienie całego worka szyszek zapewne nie będzie mile widziane przez leśników. Jeśli potrzebujesz ich naprawdę dużo, zgłoś się do miejscowego nadleśnictwa, aby uzyskać pozwolenie. A może sąsiad lub przyjaciółka ma na posesji drzewo iglaste i nie będzie mieć nic przeciwko, jeśli pozbierasz trochę szyszek? Nie szkodzi zapytać! Jeśli potrzebujesz gałązek, możesz odwiedzić okolicznych sprzedawców choinek, aby dowiedzieć się, czy nie pozostały im pojedyncze gałęzie. Dzięki temu nie będziesz musiała niszczyć żywego drzewka, a wykorzystasz materiał, który trafiłby na śmietnik.

Masz już wszystkie niezbędne materiały? Nie pozostaje nic innego, jak zabrać się do pracy! Własnoręczne wykonanie ozdób świątecznych zajmuje oczywiście trochę czasu, ale jest bardzo satysfakcjonujące.

śr. ocena 0 / głosów 0