W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się plisy

Plisy okienne to jeden z najbardziej nowatorskich sposobów osłaniania okien. Ich nowoczesny design sprawia, że wyglądają estetycznie i elegancko. To rodzaj plisowanych rolet, które nadają się do osłaniania okien o różnych kształtach, nie tylko o standardowych rozmiarach. Ciekawostką jest, że nadają się również do okien dachowych. To ciekawa alternatywa dla żaluzji, czy standardowych, prostych rolet. Co warto o nich wiedzieć?

Plisy – uniwersalna osłona

Niektóre osłony okien nadają się tylko do konkretnych pomieszczeń, jak mówi większość projektantów wnętrz. Trudno wyobrazić sobie, że w przytulnej i ciepłej sypialni montujemy sobie aluminiowe żaluzje. Spotyka się je w biurach i urzędach. Podobnie jest z żaluzjami pionowymi. Plisy to osłona uniwersalna. Ze względu na ich walory estetyczne, najchętniej montujemy je w salonach, jadalniach, czasem też w łazienkach. Plisy możemy dobrać kolorystyką i zdobnictwem do reszty wystroju wnętrza – mówi nam ekspert firmy Franc Gardiner ze Świdnicy. W nowoczesnym designie chętnie wybieramy elementy dekoracyjne w jednym lub dwóch odcieniach, często decydujemy się na wystrój niemalże monochromatyczny. Furorę robi dziś biel. Dwadzieścia lat temu mało kto zdecydowałby się na białą komodę, dziś jest to hit.

Uwaga na kuchnię

Jedyne pomieszczenie, w którym plisy mogą nas nie przekonywać to kuchnia. W materiałowe plisy może wchłaniać się brud i tłuszcz, który powstaje w czasie gotowania. Jeżeli zdecydujemy się na plisy w kuchni, warto wybrać ciemniejszy odcień, na którym nie będzie tego widać. Poza tym nowoczesne plisy okienne sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach jako elegancka osłona wewnętrzna.