Jaki ozonator sprawdzi się w domu?

Dobroczynne działanie ozonu od dawna wykorzystywane jest do dezynfekcji pomieszczeń szpitalnych, przychodni, a także wnętrz karetek. Ozonatory stosowane są coraz chętniej także w hotelach, pensjonatach oraz różnego rodzaju lokalach usługowych. Istnieją również mniejsze, kompaktowe generatory ozonu, które stosować można w prywatnych domach oraz mieszkaniach. Zobacz, jak wybrać najlepszy ozonator do dezynfekcji powietrza do użytku domowego.

Ozonator do mieszkania

Czym cechuje się generator ozonu do użytku domowego?

Dostępne na rynku urządzenia emitujące ozon można podzielić na przemysłowe oraz domowe. Generatory ozonu do użytku domowego cechują się mniejszymi rozmiarami i estetyką wykonania. Dzięki temu, że są kompaktowe, łatwo można je przenosić pomiędzy pomieszczeniami wymagającymi dezynfekcji. 

Jak wyjaśnia ekspert z firmy Klimawent produkującej wentylatory i ozonatory: wydajność domowych ozonatorów może być zróżnicowana. Im jest ona wyższa, tym mniej czasu zajmuje dezynfekcja pomieszczenia. Wybierając generator ozonu, warto więc kierować się jakością wykonania, wielkością urządzenia, jego wyglądem, a także wydajnością dostosowaną do indywidualnych potrzeb. 

Dlaczego warto kupić ozonator do domu?

Ozon wykazuje silne właściwości aseptyczne oraz utleniające. Pozwala usunąć z pomieszczenia bakterie, wirusy, zarodniki grzybów oraz zarodniki pleśni. Jednocześnie odświeża powietrze i neutralizuje przykre zapachy.

Wysokiej jakości ozonator Klimawent to dobry sposób na walkę z drobnoustrojami w domu. Oczyszcza powietrze w pomieszczeniach, a także pomaga w dezynfekcji wnętrz szafek i urządzeń. Jest niezastąpiony w przypadku kanałów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Ozonator to także dobre rozwiązanie w przypadku nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach. Warto rozważyć zakup tego urządzenia w przypadku mieszkań z rynku wtórnego, w których unosi się zapach dymu papierosowego czy też stęchlizny. Sprawdza się ono również w domowych siłowniach, pomieszczeniach gospodarczych i spiżarniach. 

Do użytku domowego dedykowane są kompaktowe ozonatory o nieco mniejszej wydajności niż urządzenia przemysłowe. Są one niewielkie, estetycznie wykończone i łatwe w transporcie, a przy tym w pełni funkcjonalne. 

śr. ocena 0 / głosów 0