Jak wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Od momentu odbioru mieszkania w stanie deweloperskim czeka nas podejmowanie wielu ważnych decyzji. Lokal w stanie deweloperskim nie nadaje się do zamieszkania, więc konieczne jest podjęcie decyzji o jego wykończeniu. Wbrew pozorom, nie jest to łatwe zadanie. Jakie rozwiązanie wybrać? O czym warto pamiętać, aby nie popełnić częstych błędów? Wyjaśniamy.

wykańczanie mieszkania

Od stanu deweloperskiego do przeprowadzki…

Stan deweloperski nie pozwala nam zamieszkać w odebranym mieszkaniu. Brak m.in. podłóg, wykończenia ścian, drzwi wewnętrznych, glazury i terakoty, oświetlenia oraz elementów wyposażenia kuchni i łazienki to jedynie kilka z problemów, które musimy rozwiązać. Jest na to niezawodny sposób – wybór firmy, która wykończy nasze mieszkanie „pod klucz”. To rozwiązanie znacząco ułatwia życie i pozwala uniknąć przedłużającego się oczekiwania na przeprowadzkę.

Wybór wykończenia „pod klucz” to najlepsza z dostępnych opcji. Choć może się z pozoru wydawać, że rozwiązanie to wiąże się z dodatkowymi kosztami, to wykonany kosztorys może nas miło zaskoczyć. Oczywiście, wiele zależy od standardu wykończenia wnętrz, jaki ustalimy z wykonawcą, jednak biorąc pod uwagę zarówno koszty związane z samodzielnym remontem, jak i koszty związane z korzystaniem z usług przypadkowych „fachowców”, zyskamy okazję do oszczędności i unikniemy wielu problemów.

Pomijając szczegóły dotyczące wyboru materiałów wykończeniowych i stylu aranżacji wnętrz, mieszkanie w stanie deweloperskim powinniśmy wykończyć w funkcjonalny i estetyczny sposób. Każdy z nas ma indywidualne potrzeby i oczekiwania oraz gust, który wpływa na dobór konkretnych rozwiązań projektowych oraz stylu aranżacji. Marzenia o idealnym mieszkaniu możemy urzeczywistnić, korzystając z usług profesjonalistów np. firmy A&D Homes z Wrocławia. Dzięki współpracy z ekspertami w branży każdy etap inwestycji zostanie wykonany w zgodny ze sztuką budowlaną sposób oraz z uwzględnieniem naszej wizji idealnego mieszkania.

Zanim rozpoczną się prace wykończeniowe…

Zanim rozpoczną się prace wykończeniowe w mieszkaniu, które ma stać się naszym nowym miejscem do życia, musimy podjąć wiele ważnych decyzji. I tutaj niezbędne okazuje się wsparcie ekspertów, którzy pomogą wybrać materiały wykończeniowe, wykonają wizualizację projektu w celu weryfikacji wizji aranżacji i eliminacji ewentualnych błędów, a także zajmą się logistyką i nadzorem nad przebiegiem poszczególnych prac.

Mieszkanie w stanie deweloperskim to okazja do wcielenia w życie kreatywnych pomysłów, które sprawią, że dopasujemy przestrzeń mieszkalną do indywidualnych potrzeb, a także przygotujemy się na czekające nas w przyszłości zmiany np. przyjście na świat kolejnego członka rodziny. Warto o tym pamiętać, wybierając konkretne rozwiązania projektowe, bo unikniemy wówczas dodatkowych wydatków i niedogodności, jakie wiążą się z remontem w mieszkaniu, do którego już zdążyliśmy się przeprowadzić.

śr. ocena 5 / głosów 10