Jak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Praktyczne wskazówki

Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni nie jest wcale prostą sprawą. Z reguły jest to inwestycja na lata. Dlatego też przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji zakupowej trzeba zwrócić uwagę na szereg czynników, które przesądzają o faktycznej funkcjonalności danego mebla oraz wygodzie jego użytkowania. Dowiedz się, czym powinieneś kierować się przy wyborze łóżka do sypialni oraz jakie modele najlepiej sprawdzają się w tym pomieszczeniu!

łóżko do sypialni

Rodzaje łóżek do sypialni

Na rynku dostępnych jest kilka typów łóżek do sypialni. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się klasyczne modele drewniane, które stanowią wyjątkowe połączenie walorów estetycznych i użytkowych. Takie meble świetnie prezentują się w tradycyjnie urządzonych pomieszczeniach. To również idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie.

W wielu domach królują również łóżka tapicerowane do sypialni. Pokryte miękką pianką meblową oraz skórą bądź ekoskórą modele wyróżnia ponadczasowy styl, oraz elegancja. Z łatwością wpasowują się one w różne aranżacje wnętrz, nadając im niepowtarzalnego charakteru.

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się również na zakup łóżek horyzontalnych, składających się z materaca oraz umieszczonej pod nim skrzyni. Meble te charakteryzują się dość wysoko umiejscowioną powierzchnią spania, doskonale sprawdzającą się zwłaszcza w przypadku osób starszych. Materac główny i tzw. toper idealnie dopasowują się do kształtu ciała, gwarantując  komfort snu i wypoczynku na najwyższym poziomie.

Czynniki decydujące o wyborze właściwego łóżka

Kupując łóżko do sypialni, trzeba zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Istotną rolę odgrywają niewątpliwie wymiary danego mebla. Zdecydowana większość produktów ma długość 200 cm. Łóżka te jednak różnią się między sobą szerokością. W przypadku jednoosobowych modeli parametr ten oscyluje na poziomie od 80 do 120 cm. Dwuosobowe łóżka mogą mieć natomiast od 140 do 180 cm szerokości. Wybierając najlepsze dla siebie meble z kolekcji renomowanego sklepu, takiego jak Salon Snu, trzeba uwzględnić swój wzrost oraz wagę.

Istotną kwestią jest też rodzaj stelażu oraz materaca. W codziennym użytku najlepiej sprawdzają się konstrukcje zrobione z drewnianych, lekko wygiętych listewek, połączonych ze sobą w odpowiedni sposób. O komfort snu można dodatkowo zadbać, wybierając łóżko z ręcznie regulowanym stelażem, z dołączonym materacem z lateksu lub termoelastycznej pianki.

Warto pamiętać też o konieczności wyboru mebla idealnie dopasowanego do stylu aranżacji wnętrza.

śr. ocena 0 / głosów 0