Jak wybrać ładne meble do salonu?

Salon – najbardziej reprezentacyjna część domu. W pozostałych pomieszczeniach niech się dzieje, co chce, ale salon musi być wymuskany! To on jest zawsze „na widoku” i pod ostrzałem ocen naszych gości. Często jest także dla nas miejscem wypoczynku, a warto zadbać o to, aby przestrzeń sprzyjała relaksowi i regeneracji sił. Dlatego dziś pochylimy się nad doborem mebli do salonu.

meble salonowe

Zasada zero pracy

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jakie ma się oczekiwania wobec tego pomieszczenia. Na ogół są to, jak wspomniano: odpoczynek, relaks, zabawa, spotkania z przyjaciółmi czy imprezy rodzinne. W takim miejscu nie może znaleźć się nic, co przypominałoby o pracy,  czekających obowiązkach i niedokończonych sprawach. Żadnych biurek. Żadnych schowków na dokumenty. Nic, co sugerowałoby coś innego niż odpoczynek! Salon, w którym stałoby biurko z laptopem czekającym na uruchomienie, nie byłby ani dobrym miejscem do pracy, ani dobrym miejscem do odpoczynku.

Komfort, komfort i jeszcze raz komfort

Dobierając meble do salonu, należy wziąć pod uwagę to, ile osób będzie w nim spędzać czas, a także uwzględnić nadliczbowych niezapowiedzianych gości. Miejsca do siedzenia to centralny punkt salonu. Jaką kanapę wybrać? To proste: taką, która będzie gdzieś między pożądanymi przez nas wygodą a estetyką! Dokładnie tak samo należy postąpić z pozostałymi elementami wypoczynku: fotelami, sofami, pufami, podnóżkami czy szezlągami – zdecydować się na jakiś styl i znaleźć możliwie najwygodniejszą rzecz w nim utrzymaną. Osoby ceniące minimalistyczny, nieco surowy styl, powinny zajrzeć na www.belbazaar.pl.

No dobrze, ale miejsca do siedzenia to nie wszystko. Co się jeszcze liczy? Nadal komfort! Wszystko powinno być pod ręką: gazety, książki, szkło, pilot do telewizora… Niemal wszystko na wyciągnięcie ręki. Jednocześnie to, co nie musi być na widoku, powinno być przysłonięte. Z drugiej strony to jest miejsce na robienie wrażenia! Dlatego tak chętnie decydujemy się na kredensy, które mają zarówno krytą szafkę, jak i przeszkolne drzwi – zakrywają to, co potrzebne, odsłaniają to, co efektowne.

Skoro o efektowności mowa – nie można zapominać o dodatkach. Salon to miejsce, w którym estetyka wiedzie prym przed funkcjonalnością. Warto dobrze dobrane, piękne i praktyczne meble dopełnić interesującymi akcentami. Mogą to być zasłony, obrazy, kwiaty… W dziedzinie dodatków do wystroju praktycznie nie ma ograniczeń, a internet pełen jest inspiracji. Warto z nich skorzystać, ale przede wszystkim liczy się własny pomysł na własną domową świątynię spokoju.