Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski, choć sama nazwa doskonale mówi, gdzie króluje, nie ulega wątpliwości, że i u nas znalazł wiele osób, które chętnie go wykorzystują, aby urządzić odpowiednio swoje wnętrza. Jest to styl tchnący w nasze cztery ściany nieco światła i życia. Czym jest styl skandynawski oraz jakie dywany pasują do pomieszczeń wykańczanych w ten sposób?

Czym jest styl skandynawski?

Zastanawiasz, czym cechują się rzeczy w stylu skandynawskim? Sam styl wywodzi się z krajów Europy Północnej. To właśnie tam obserwowaliśmy zalążki tego wyjątkowego stylu, którego głównymi cechami jest prostota, naturalność, minimalizm, a także jasne kolory, które dodają życia i nawiązują do otaczającej nas przyrody. Jasne, czasem wręcz zupełnie neutralne kolory to baza tego stylu. Zazwyczaj używane są beże, biel, odcienie szarości czy też barwa ecru.

W przypadku stylu skandynawskiego, najistotniejszym i najczęściej używanym materiałem jest drewno. W przypadku krajów północnych, nie ma nic lepszego poza drewnem. Chcąc wykończyć meble, wykonać jakieś dodatki – również wykorzystywane są materiały, tkaniny naturalne, czego doskonałym przykładem jest chociażby len i bawełna. Kamień w domach w stylu skandynawskim podkreśla naturę, która wręcz wyziera z pomieszczeń.

Dywan skandynawski, czyli co wybrać na podłogę do salonu lub sypialni?

Dywany skandynawskie to dodatki, które są bardzo często spotykane w tym stylu. Dywan powinien mieć stonowane kolory, które pięknie wpiszą się w cały wystrój. Uporządkowane wnętrza skandynawskie sprawiają, że pasuje do nich dywan shaggy. Jest to dość uniwersalny wybór i uważany za najbezpieczniejszy w tym temacie. Dodatkowym atutem takiego dywanu jest fakt, że posiada puszyste runo oraz doskonale wpisuje się w duńską filozofię szczęścia. W naszej ofercie znajdziesz dywany, które doskonale pasują do salonu, sypialni, a także do łazienki. 

Drugim, bardzo popularnym wyborem w kwestii dywanów są produkty reprezentujące modne wzornictwo. Wzory geometryczne nie są zakazane. Wręcz przeciwnie – świetnie wpiszą się w wystrój pomieszczenia jako akcent. Przełamią doskonale minimalizm i prostotę reszty wyposażenia. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, koniecznie zaczerpnij więcej wiedzy na stronie Homecarpets. Sprawdź także przykładowe modele skandynawskie tutaj: https://homecarpets.pl/211-dywany-skandynawskie oraz na https://homecarpets.pl/dywany-shadow/1705-dywan-nowoczesny-shadow-05-szary.html.

Skandynawskie dywany – jest w czym wybierać!

Dobrej jakości dywany w stylu skandynawskim i nie tylko znajdziesz na stronie internetowej https://homecarpets.pl/. Oferujemy fantastyczne, wysokiej jakości dywany, które świetnie sprawdzą się jako element wykończenia podłogi. Może w sypialni potrzebujesz miękkiego, puszystego dywanu, który pozwoli na odseparowanie ciepłych stóp od zimnej podłogi. W pokoju dziecka również sprawdzi się taki dywan, ponieważ maluch dużo bawi się na podłodze, a dzięki dywanowi nie zmarznie, niezależnie od panującej temperatury.

Dywany skandynawskie to obecnie bardzo szeroki wybór na rynku. Dzięki temu możesz nie tylko dobrać odpowiedni kolor, lecz także kształt czy grubość. Aby jednak założenia zostały utrzymane, warto wybierać w miarę naturalne dywany, które swoim składem odpowiadałyby filozofii stylu skandynawskiego. Świetnie w tej roli sprawdzą się dywany z czystej bawełny, które w połączeniu z kolorem białym, szarym lub beżowym dadzą pożądany efekt.