Jak urządzić mieszkanie w stylu PRL?

Styl aranżacji wnętrza jest niezwykle ważny, gdyż to on właśnie nadaje indywidualnego charakteru mieszkaniu. Jest dokładnym odwzorowaniem preferencji i estetyki mieszkańców. Ostatnimi czasy coraz więcej osób skłania się ku aranżacjom wnętrz w stylu PRL. To nietypowa wersja retro, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Dowiedz się, jak urządzić mieszkanie w stylu PRL.

Pomieszczenie w stylu PRL

Styl PRL, czyli jaki?

Wnętrza w stylu PRL wzbudzają wiele emocji. Jedni nie wyobrażają sobie lepiej urządzonych mieszkań, natomiast drudzy widzą w nim uosobienie kiczu i złego smaku. Warto jednak wiedzieć, że to jeden z najmodniejszych obecnie trendów wnętrzarskich. Charakteryzuje się użyciem:

  • mebli nawiązujących do lat 60 i 70, warto wybrać autentyczne krzesła czy fotele, które można zakupić w specjalistycznych sklepach, takich jak Meblostan,
  • drewnianych podłóg wykończonych w charakterystyczną jodełkę lub kwadraty,
  • wzorzystych i wielokolorowych tapet.

Wnętrza w stylu PRL to przełamanie wzorów i kolorów. Tętni w nich życie, a pozornie niedopasowane do siebie meble tworzą estetyczny widok.

Meble w stylu PRL

Jednym z charakterystycznych elementów dla wnętrz PRL są meble z tego okresu. Warto wiedzieć, że mieszkania w latach 60 i 70 w Polsce nie były urządzone tylko za pomocą legendarnej meblościanki. Stylowo we wnętrzu PRL będą prezentować się poszczególne meble:

  • krzesła zaprojektowane przez prof. R.T. Hałasa, które odznaczają się niezwykłym designem, ale również solidnym wykonaniem,
  • fotele na cieniutkich nóżkach i charakterystycznej, obniżonej konstrukcji,
  • niskie komody,
  • stoliki kawowe z drabinką,
  • rozsuwane stoły.

Oryginalne meble PRL nadadzą stylu i autentyczności wnętrzu. Warto wybierać produkty, które zostały starannie odnowione, a przy tym nie straciły oryginalnego designu.

Do jakich wnętrz pasuje styl PRL?

Aranżacja wnętrza w stylu PRL będzie doskonale pasować zarówno do mieszkań o dużym metrażu, jak i tych małych. W zależności od tego, jaką przestrzenią dysponuje dana osoba, należy dostosować odpowiednią liczbę dodatków, mebli i wzorów. Tradycyjne mieszkania w stylu PRL były mieszaniną różnych dekoracji i kolorów. Świetnie w takich aranżacjach będą prezentować się dekoracje, takie jak plakaty w stylu socrealistycznym.

Ogromnym atutem urządzania wnętrz w stylu PRL jest możliwość dostosowania go do swoich preferencji. W takiej estetyce można dopasowywać meble retro do nowoczesnych elementów wyposażenia.  Nie może w takich mieszkaniach także zabraknąć kultowych roślin z tej epoki, takich jak fikus czy paprotka.

śr. ocena 0 / głosów 0