Jak urządzić mieszkanie o niewielkim metrażu?

Urządzanie mieszkania o niewielkim metrażu może stanowić prawdziwe wyzwanie. Aranżując małe pomieszczenia, warto zwrócić uwagę nie tylko na aspekt wizualny, ale przede wszystkim ich funkcjonalność. Odpowiednio wyposażone oraz umeblowane mieszkanie może wydawać się większe niż jest w rzeczywistości. W tym artykule podpowiemy Wam, jak urządzić wnętrza tak, aby były one przestronne oraz wygodne w użytkowaniu. 

Małe mieszkanie

Dlaczego warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz? 

Właściciele niewielkich mieszkań marzą o idealnie zaaranżowanych pomieszczeniach. Chcą, aby powierzchnia była jak najlepiej wykorzystana, dlatego często decydują się na pomoc profesjonalisty. Architekt wnętrz przygotowując projekt, uwzględnia indywidualne potrzeby klienta. Zapewnia fachowy nadzór nad pracami remontowymi oraz wykończeniowymi. Może też pomóc w znalezieniu mebli oraz sprzętów, które będą mieścić się w założonym budżecie, dzięki czemu klient zaoszczędzi czas i pieniądze. Wizualizacje dają sposobność zobaczyć, czy dane rozwiązanie spełnia Wasze oczekiwania. Jednak nie każdy ma możliwość skorzystać z takich usług, w takiej sytuacji urządzając mieszkanie, warto kierować się kilkoma pomocnymi zasadami. 

Jak urządzić małe mieszkanie, aby ono było funkcjonalne? 

Podczas aranżacji niewielkiego mieszkania głównym celem architektów jest otwarcie przestrzeni oraz doświetlenie pomieszczeń. Pierwszą, bardzo ważną zasadą jest wybieranie jasnych kolorów do wnętrz. Wykorzystując odcienie bieli, beżu, szarości, a także pasteli osiągniecie efekt optycznego powiększenia. Sufit, który stanowi kolorystyczne przedłużenie ściany, idealnie sprawdzi się przy niewielkich metrażach. Wydłuży on optycznie pomieszczenie oraz doda mu elegancji. Sprzęty oraz meble powinny być wielofunkcyjne, ponieważ dzięki temu nie zajmują miejsca potrzebnego dla innych niezbędnych rzeczy. W małych mieszkaniach najlepiej sprawdzi się proste oraz nowoczesne wyposażenie. Dobrym przykładem mogą być propozycje od firmy Santiago Design, która posiada w swojej ofercie szeroki wybór nowoczesnych mebli. Lekkie i smukłe konstrukcje dodają aranżacjom lekkości, dzięki czemu wnętrza wydają się jaśniejsze oraz przestronniejsze. W zachowaniu jak największej ilości miejsca pomocne mogą być również drzwi przesuwne. Wykorzystując system wewnątrzścienny, możecie zagospodarować dodatkową przestrzeń na potrzebne wyposażenie. Powyżej wymienione zasady pomogą urządzić mieszkanie o niewielkim metrażu, tak aby było ono funkcjonalne oraz estetyczne. 

śr. ocena 0 / głosów 0