Jak umeblować mieszkanie w stylu nowoczesnym?

Urządzenie mieszkania w nowoczesnym stylu wymaga pewnej pomysłowości i nastawienia na zmiany. Styl nowoczesny opiera się na minimalizmie, funkcjonalności oraz prostocie. Wymaga on unikania przytłaczających dekoracji oraz deseni, wyeksponowania jasności oraz przestronności pomieszczeń. Wszystko powinno tworzyć spójną oraz harmonijną całość. Zobacz, jak osiągnąć taki efekt przy aranżowaniu wnętrza!

Jasne meble w mieszkaniu

Najpopularniejsze sposoby na nowoczesny wystrój wnętrz

Podstawową zasadą nowoczesnego stylu jest minimalizm. Należy zatem nastawić się na uporządkowanie, proporcjonalność oraz wyraziste bryły elementów wyposażenia. Powinny one być pozbawione zbędnych elementów zdobniczych. Jest to dobra podstawa do nadania temu stylowi indywidualnego pierwiastka.

Specjaliści firmy Bis Meble podkreślają, że styl nowoczesny to wyposażenie, które tworzy pewną spójność i nadają pomieszczeniom oryginalnego rysu. Jedynie oszczędne aranżacje pozwalają na skupienie się na fantazyjnej formie mebli, wyjątkowej, oryginalnej grafice i nieszablonowej strukturze tapicerki.

We wnętrzach takich doskonale sprawdza się na przykład beton architektoniczny. Stosowany na ścianach pozwala na stworzenie prostych form i na dodanie wnętrzu charakteru oraz surowej elegancji.

Maksymalna funkcjonalność stylu nowoczesnego

Nowoczesne meble na wymiar są dopasowane do potrzeb i oczekiwań użytkowników. Powinni być komfortowe i ergonomiczne, adekwatne do stylu życia mieszkańców. W salonie w stylu nowoczesnym warto np. postawić na sofę z regulowanym zagłówkiem. W miejsce półek dobrze wybrać gładkie, lakierowane fronty, które elegancko się prezentują. Nowoczesność to również gładkie podłogi, bez dywanów i chodników. Na znaczeniu zyskują tu posadzki z naturalnych materiałów.

Właściwe zaprojektowane, wielofunkcyjne wyposażenie ułatwia zaoszczędzenie miejsca w mieszkaniu. Na ogół zaskakuje oryginalnością i pomysłowością. Wyposażenie jest wielofunkcyjne. Stosuje się tu lustra, tzw. organizery na drobiazgi, półki, tablice, wieszaki i wiele innych.

Nie bez znaczenia jest kolorystyka. Najbardziej pożądaną paletę barw, tworzą: biel, czerń, szarości, a także beże oraz odcienie ziemi. Kolory te mają koić zmysły, przynosić odprężenie oraz relaksować. Można je łączyć z pozostałymi tonacjami, elementy wyposażenia w żywych barwach świetnie uzupełnią całość aranżacji. Ważne jest jednak ich nieprzypadkowe, symetryczne rozmieszczenie, które zapewni przejrzystość oraz porządek we wnętrzu. Warto tu zwrócić również uwagę na światło i efekty, które ono zapewnia.

Jak zatem widać, nowoczesny styl, choć minimalistyczny, wymaga wiele pracy włożonej w aranżację. Warto się postarać, bo efekt może zachwycić!

śr. ocena 0 / głosów 0