Jak stylowo urządzić pokój dziecka?

Spodziewasz się dziecka i chcesz urządzić dla niego pokój? A może zdecydowałeś się na odświeżenie kącika starszaka? Oferty projektantów i dystrybutorów mebli i dodatków dziecięcych wychodzą naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzięki dostępności wielu rozwiązań aranżacyjnych możesz stworzyć przytulny pokój dla dziewczynki lub dla chłopca. Meble, dodatki, zabawki – wszystkie te elementy sprawią, że dziecko nie będzie chciało opuścić swojego królestwa.

Pokój dziecięcy

Meble dziecięce – modne czy wygodne? 

Wybierając wystrój dziecięcego pokoju, nie sposób ominąć kwestii podstawowego wyposażenia, czyli mebli. Większość rodziców stawia przede wszystkim na komfort. Ważne jest, aby ich dziecko miało wygodne łóżko i szafki, które pomieszczą ubrania i zabawki. Podczas wyboru mebli i dodatków do dziecięcego pokoju, warto kierować się także obecnie obowiązującymi trendami. Firma Stylowy Kwadrat doradza jak w łatwy sposób połączyć komfort i design w taki sposób, aby dziecko czuło się dobrze w swoim małym królestwie. 

Podstawowe cechy, jakie powinien mieć taki pokoik to:

  • praktyczność, 
  • wygoda, 
  • przestronność, 
  • stonowane, lecz wesołe kolory, 
  • Bezpieczeństwo, 
  • odpowiednie oświetlenie. 

Dziecięcy pokoik wcale nie musi być nudny. Ba! Nawet nie powinien. Można dostosować go do aranżacji pozostałych pomieszczeń lub stworzyć odrębny pod względem designu kącik dla malucha. Wszystko zależy od gustu i potrzeb zarówno rodziców, jak i dziecka. Meble i dodatki dziecięce mogą być zatem zarówno modne, jak i komfortowe. Jedna z cech wcale nie musi wykluczać drugiej.

Ciekawe pomysły na wystrój dziecięcego pokoju

Wystrój pokoju dla dziecka zależy przede wszystkim od jego płci. Przyjęło się, że dziewczęce meble i dodatki powinny mieć kolor różowy i podobne mu barwy, zaś w kąciku dla chłopca stosuje się zazwyczaj kolor niebieski. Zarówno w jednym, jak i drugim wystroju nie może zabraknąć modnych ostatnio dodatków. Ciekawym pomysłem, oprócz zwykłych szafek i regałów, są skrzynki i kosze na zabawki. Dzięki nim dziecko nawet samodzielnie może utrzymywać porządek w swoim pokoju. Są to dodatki podręczne i praktyczne. 

Ważnym elementem jest ponadto oświetlenie, które uzupełniają lampki nocne. Rodzice coraz częściej, zamiast prostych wzorów, wybierają lampki w kształcie misiów lub postaci z bajek. Takie rozwiązanie sprzyja zapewnieniu dziecku poczucia bezpieczeństwa i pozytywnie wpływa na jego nastrój. Kto nie chciałby mieć w pokoju stróża w postaci lampki? 

Dla pokoju dziewczęcego wybiera się najczęściej kolory pastelowe i miętowe. Ważnym elementem wystroju są pojemne szafy i lustra, dzięki którym mała modelka pomieści wszystkie swoje ubrania i dodatki. W pokoju dla chłopca powinny znaleźć się przede wszystkim motywy samochodowe i sportowe. Ciekawym pomysłem jest, na przykład wyłożenie podłogi dywanem ze wzorem toru wyścigowego lub ulic. Wpłynie to nie tylko pozytywnie na wygląd pokoju, ale zapewni dziecku także dużo frajdy. 

śr. ocena 0 / głosów 0