Jak sprzedać szybko i skutecznie sprzedaż stare mieszkanie

Mieszkanie kupujemy zwykle z myślą o tym, że będzie służyło nam wiele lat. Czasem zdarza się jednak, że musimy pożegnać się z dotychczasowym mieszkaniem i kupić nowe. Dzieje się tak gdy zmieniamy pracę i przenosimy się do innego miasta, albo zakładamy rodzinę i szukamy większego metrażu, lub – jak często ma to miejsce w przypadku seniorów – chcemy kupić mniejsze mieszkanie.

Z artykułu dowiedz się jak sprawnie sprzedać stare i dobrze kupić nowe mieszkanie.

Wystaw mieszkanie na sprzedaż

Jeśli chcesz by ktoś kupił Twoje mieszkanie musisz zamieścić ogłoszenie. Gdzie? Oczywiście w internecie. Portali z ogłoszeniami jest wiele, wybierz te najpopularniejsze. Drugi krok-  opisz dobrze swoje mieszkanie. Zamieść w ogłoszeniu wszystkie informacje, które mogą interesować kupującego, a więc: metraż, wyposażenie, standard wykończenia, sprzęty rtv i agd – czy są czy nie, a jeśli są to jakie. Cena to kryterium bardzo ważne – dlatego nie może jej zabraknąć w twoim ogłoszeniu. Nie zapomnij zaznaczyć opcji – czy cena podlega negocjacji czy nie.

Zdjęcia- to bardzo ważny element Twojego ogłoszenia. W dużej mierze to właśnie zdjęcia zdecydują o tym czy będziesz miał dużo zainteresowanych czy nie. Nie chodzi o to by wynajmować fotografa, który zrobi profesjonalne fotki. Raczej o to by pokazać na nich to co może być ważne dla kupującego. Pokaż każde pomieszczenie, wykonując kadr z różnych stron. Dzięki temu pokażesz jak duże jest pomieszczenie i co się w nim znajduje.

Jeśli sprzedajesz mieszkanie z wyposażeniem pokaż je. Jeśli nie – usuń wszystkie meble, a zostaw tylko co planujesz zostawić. Pamiętaj, by przed zrobieniem zdjęć posprzątać – efekt będzie na pewno lepszy.

Aby Twoje ogłoszenie było lepiej widoczne w wyszukiwarce opisz je specjalnymi słowami kluczowymi np. mieszkania na sprzedaż Lublin.

Gdy zamieścisz ogłoszenie nie czekaj biernie aż coś się wydarzy. Udostępnij je na swoich kontach w mediach społecznościowych. O to samo poproś swoich znajomych. Dzięki temu zwiększasz swoje szanse na to, że dotrzesz do potencjalnego klienta.

Wiele portali z ogłoszeniami daje też możliwość wzmocnienia ogłoszeń poprzez płatną reklamę. Niewielkim kosztem możesz sprawić, że przez określony czas Twoje ogłoszenie będzie się pojawiać na górze strony, lub będzie w inny sposób wyróżnione. Jeśli zależy ci na tym by szybko znaleźć kupującego zainwestuj w takie rozwiązanie.

Powodzenia!

śr. ocena 5 / głosów 6