Jak skutecznie pozbyć się karaluchów, pluskiew i prusaków?

Różnego rodzaju owady, takie jak prusaki, pluskwy czy karaluchy mogą skutecznie uprzykrzyć nam życie – zarówno w budynkach firmowych, jak i w domach czy mieszkaniach. Można próbować pozbyć się ich na własną rękę, stosując różnego rodzaju środki, jednak w dużej ilości przypadków nie będzie to skuteczne. Na szczęście możemy dzisiaj skorzystać z usług, które pozwolą nam skutecznie raz na zawsze rozprawić się z tymi szkodnikami.

Dezynsekcja

Dezynsekcja – jedyny skuteczny sposób na pozbycie się insektów

Karaluchy, pluskwy i prusaki to szczególnie uciążliwe owady, mogące „zaatakować” nas w najmniej spodziewanym momencie. Są to insekty lubiące wilgoć i ciepło. Szczególnie lubują się w zsypach, śmietnikach i kontenerach, ale można je również spotkać w magazynach, szpitalach, wielorodzinnych blokach, ale również w domach prywatnych. Poza kwestią komfortu i estetyki, robaki te przenoszą wiele groźnych chorób, dlatego w momencie ich pojawienia się należy wdrożyć skuteczne sposoby na pozbycie się tych szkodników. Wprawdzie na rynku możemy kupić różnego rodzaju preparaty owadobójcze, ale taki sposób może okazać się niewystarczający. Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na pozbycie się karaluchów, a także różnego rodzaju karaczanów, pluskiew i prusaków jest profesjonalna dezynsekcja. Na terenie Warszawy wykonuje ją wiele firm, a jedną z nich jest chociażby Revival.

Taka dezynsekcja, wykonywana przez profesjonalistów, polega na skutecznej likwidacji uciążliwych owadów przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Dezynsekcja może mieć formą tradycyjną, czyli stosowania pułapek bądź preparatów żelowych, ale najczęściej wykorzystywane jest zamgławianie – termiczne lub ULV oraz dezynsekcja parą.

Co jeszcze warto wiedzieć o usłudze dezynsekcji?

Gdy w domu, mieszkaniu bądź firmie zauważymy opisane powyżej szkodniki, nie powinniśmy zastanawiać się ani chwili nad zastosowaniem profesjonalnej dezynsekcji. Ciepło, wilgoć czy zanieczyszczenia mogą sprawić, że owady te będą się tylko namnażać. Usługa dezynsekcji wbrew pozorom nie jest droga, a jest bardzo skuteczna – szczególnie jeśli porównamy ją ze stosowaniem różnorodnych preparatów na własną rękę. Warto wiedzieć, że wszelkie preparaty dezynsekcyjne są niebezpieczne dla naszego zdrowia, stąd też należy to zadanie powierzyć doświadczonym specjalistom. Dezynsekcja najczęściej wykonywana jest metodą zamgławiania ULV, polegającą na rozprowadzaniu w pomieszczeniu mgły składającej się z kropli owadobójczej substancji. Dzięki temu mgła osiada i penetruje wszelkie niedostępne zakamarki. Karaluchy, prusak i pluskwy giną w momencie zetknięcia się z tą substancją.

śr. ocena 0 / głosów 0