Jak skutecznie ograniczyć ilość owadów w domu?

Dzięki otwartym oknom możliwe jest dokładne przewietrzenie domu lub mieszkania. Wiąże się to jednak z przedostaniem się do środka różnych owadów. Insekty mogą być naprawdę irytujące, dlatego warto zrobić wszystko, by nie dostały się do wnętrza. Ich skuteczne ograniczenie jest możliwe za pomocą odpowiednio dobranych moskitier. Poniżej podpowiadamy, jakie siatki warto wybrać i czym różnią się poszczególne modele.

Komary na moskitierze

Niektórzy rezygnują z wietrzenia mieszkania ze względu na dużą liczbę owadów, które w tym czasie mogą wlecieć do środka. Nie jest to jednak właściwe postępowanie, ponieważ każdy lokal wymaga codziennego wietrzenia. Dzięki otwartym oknom do środka dostaje się świeże powietrze, wpływające pozytywnie nie tylko na zdrowie, ale również samopoczucie mieszkańców i innych osób przebywających w danym budynku. Warto zostawiać okna otwarte na dłużej niż kilka minut, szczególnie latem, kiedy pogoda na to pozwala.

Wlatującym do domu lub mieszkania owadom można zapobiec. Szybką i skuteczną metodę ograniczającą przedostawanie się do wnętrza insektów stanowią moskitiery. Odpowiednio dopasowane nie pozwolą wejść nawet drobnym owadom. Dzięki temu można spokojnie wietrzyć pomieszczenia nocą przy zapalonym świetle – podpowiada pracownik internetowego sklepu z moskitierami.

Zabezpieczenie za pomocą moskitier

Moskitiery to skuteczna ochrona otworów zarówno okiennych, jak i drzwiowych. Dostępne są siatki przeznaczone nie tylko na okna tradycyjne, ale również balkonowe, tarasowe czy dachowe. Moskitierę można zamontować nawet nad meblami, np. nad łóżkiem. Jest to idealna propozycja dla osób, którym zależy na stworzeniu bezpiecznej przestrzeni do spania. Tak zabezpieczone miejsce na pewno będzie wolne od irytujących komarów lub much.

Bogaty wybór moskitier sprawia, że każdy może dopasować je do indywidualnych potrzeb oraz upodobań. Ich największą zaletę stanowi oczywiście ochrona przed insektami, ale również pyłkami i innymi zanieczyszczeniami. Poza tym produkty wyróżniają się prostym montażem, z ich zamocowaniem na oknie lub drzwiach na pewno poradzi sobie każda niedoświadczona w tym zakresie osoba. Nie trzeba korzystać z pomocy specjalistów, wystarczy kupić moskitiery do samodzielnego montażu.

Rodzaje moskitier na okna i drzwi

Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. ramkowe moskitiery okienne, które montuje się do futryny okna za pomocą specjalnych uchwytów obrotowych. Bez problemu można je zamontować, a także zdjąć np. na zimę lub w celu ich wyczyszczenia. Ciekawą propozycję stanowią także moskitiery w rolecie, których konstrukcje opierają się o prowadnice i mechanizmy sprężynowe. Pozwalają one na swobodne rozwijanie oraz zwijanie siatki do kasety. Dostępne są moskitiery w rolecie poziome i pionowe, okazują się one odpowiednie zarówno do okien, jak i drzwi.

Niezależnie od wyboru modelu moskitiery, można liczyć na skuteczną ochronę przed różnymi owadami oraz zanieczyszczeniami. Siatki chronią przed insektami, ale tym samym nie zaciemniają pomieszczenia i nie ograniczają świeżego powietrza. Dzięki nim możliwe jest wietrzenie domu lub mieszkania bez ryzyka, że do środka przedostaną się jakiekolwiek małe stworzenia. Podczas zakupu moskitiery zwróć uwagę na grubość oczek, im drobniejsze, tym większa ochrona.

śr. ocena 5 / głosów 7