Jak odpowiednio dobrać wymiar moskitier?

Moskitiery okazują się niezwykle przydatne zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Niezależnie od tego, czy mieszkasz na wsi, czy w mieście, jesteś narażony na wlatywanie do wnętrza budynku różnych owadów. Najbardziej są one aktywne latem, zwłaszcza wieczorami, kiedy w środku jest zapalone światło. Aby uniknąć przedostawania się irytujących insektów do wnętrza, zamontuj moskitiery. Sprawdź, jak dobrać ich odpowiednie wymiary, aby były szczelne.

Moskitiery

Od wykonania dokładnych pomiarów zależy nie tylko funkcjonalność moskitier, ale również ich wygląd. Aby dobrze się prezentowały i odpowiednio spełniały swoją funkcję, powinny być właściwie dopasowane do otworu. W tym celu konieczne jest jego zmierzenie przed zakupem siatki. Zamówienie idealnie pasującej moskitiery zapewnia wysoką ochronę przed różnymi, nawet najmniejszymi owadami. Jeśli siatka zostanie właściwie dopasowana, nie ma żadnych szans, aby insekty się przez nią przedostały.

Dobranie wymiarów moskitier jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Każdy klient może to zrobić samodzielnie. Jeśli jednak pojawią się jakiekolwiek problemy, można się z nami skontaktować. Chętnie pomożemy i doradzimy, jak właściwie zmierzyć otwór przed zakupem siatki – podpowiada pracownik internetowego sklepu z moskitierami.

Mierzenie otworu przed zakupem moskitiery

Przed zamówieniem moskitiery pamiętaj o dokładnym zmierzeniu otworu, na którym planujesz ją umieścić. Nigdy nie kupuj siatki, jeśli nie jesteś pewien, jakie wymiary są odpowiednie, ponieważ nieodpowiednio dopasowana, może nie spełniać swojej funkcji. Aby skutecznie zabezpieczyć się przed różnymi insektami, należy zadbać o właściwe dobranie moskitiery. W tym celu przed jej zakupem zmierz otwór. Najważniejsze są trzy wymiary: szerokość, wysokość światła ramy, a także grubość profilu. Niekiedy konieczne jest zmierzenie również innych wartości, np. w przypadku okien drewnianych.

Do mierzenia otworu pod moskitierę warto wykorzystać odpowiednie narzędzia. Dzięki nim zyskasz pewność, że wymiary są pobrane dokładnie. W tym celu na pewno przyda się metalowa, zwijana miarka. Jeśli nie masz takiej, kup lub pożycz – może się przydać również do mierzenia innych rzeczy. Nie próbuj zastąpić jej linijką czy centymetrem krawieckim, ponieważ pobieranie wymiarów z pomocą tych artykułów może być trudne, a czasem nawet niemożliwe. Otrzymany wynik nie będzie dokładny, gdyż istnieje ryzyko, że podczas mierzenia niepewnym sprzętem, nastąpi pomyłka. Dobrym pomysłem jest zmierzenie otworu dwa razy. Powtórzenie tej czynności pozwoli sprawdzić, czy na pewno wszystko zostało wykonane starannie i czy pomiary się nie różnią. W razie problemów można się skontaktować z pracownikami sklepu oferującego moskitiery.

śr. ocena 5.6 / głosów 9