Jak odmienić oblicze salonu dzięki dekoracjom naściennym?

Meble i dekoracje stojące to tylko kilka elementów składających się na całą aranżację danego wnętrza. Jeśli w konkretnym pomieszczeniu znajdują się duże fragmenty jednolitych ścian, dobrym pomysłem jest postawienie na dodatkowe dekoracje naścienne. Jakie modele sprawdzają się najlepiej w większości salonów? Który wariant ozdób przestrzennych warto wybrać do danej aranżacji?

Dekoracje naścienne

Różne rodzaje dekoracji ściennych

Na rynku znaleźć można różne rodzaje dekoracji ściennych odbiegających od siebie pod względem rozmiarów, kolorów, kształtów czy stylistyki. Niektóre wersje cieszą się znacznie większą popularnością niż inne. Większość osób decyduje się na motywy roślinne i zwierzęce, ale w sklepach pojawiają się także zupełnie odmienne opcje. Najchętniej wybieranymi produktami są dekoracje ścienne przedstawiające:

·       kwiaty,

·       ryby,

·       ptaki,

·       motyle,

·       pióra,

·       geometryczne kształty,

·       przedmioty użytkowe,

·       motywy religijne,

·       owoce.

– Za dekoracje ścienne można uznać także różnego rodzaju fototapety, lustra, obrazy czy oświetlenie. W niektórych wnętrzach dobrze sprawdzi się połączenie co najmniej kilku takich elementów. Ważne jest jednak dopasowanie poszczególnych produktów w umiejętny sposób – tłumaczy specjalista ze sklepu Artistyle oferującego wyjątkowe dekoracje ścienne.

Popularnością cieszą się także abstrakcyjne kształty i wzory. Takie elementy przyciągają wzrok i sprawiają, że aranżacja staje się znacznie ciekawsza. Często dobrym pomysłem jest zestawienie kilku dekoracji ściennych w podobnym designie lub kolorach. Dzięki temu można sprawić, że względnie nieciekawa aranżacja zyska zupełnie inny charakter.

Jak zastosować dekoracje ścienne we wnętrzu?

Odpowiednio dopasowane dekoracje ścienne potrafią zupełnie odmienić charakter danego wnętrza. Sprawdzają się one w aranżacjach, w których brakuje wyrazistego elementu. Ozdoby tego typu można zastosować głównie w pomieszczeniach z wieloma ścianami bez okien. W ten sposób łatwo przełamać jednolitą powierzchnię farby i stworzyć spójną, modną całość.

Dekoracje ścienne sprawdzą się doskonale zarówno w nowoczesnych aranżacjach, jak i tych znacznie bardziej klasycznych. Na rynku znaleźć można bowiem modele przedstawiające koła do wozów czy obiekty stylizowane na starsze, niż w rzeczywistości są. Ciekawą propozycją okazują się także zielone dekoracje przedstawiające liście. Takie produkty sprawdzą się idealnie we wnętrzach jasnych, często utrzymanych w stylu skandynawskim lub ekologicznym. Na rynku znaleźć można również dekoracje ścienne dostosowane do wnętrz industrialnych, w których stawia się na surowe materiały i ciemne kolory.

śr. ocena 0 / głosów 0