Jak dopasować stół i krzesła do wystroju wnętrza?

Wnętrze każdego domu się różni, dlatego stół oraz krzesła powinny być indywidualnie dobierane do własnych potrzeb i upodobań. Podczas ich zakupu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby pasowały nie tylko do siebie, ale również do innych mebli, dodatków i sprzętów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Jeszcze kilka lat temu wiele osób decydowało się na zakup masywnego, dużego stołu do jadalni. Dzisiaj dominują praktyczne stoły, które można rozkładać w zależności od potrzeb.

Stół i krzesła do salonu

W większości domów czy mieszkań kuchnia jest połączona z jadalnią oraz salonem. Z tego powodu należy bardzo uważne dobierać wszystkie meble. Nie powinny one zajmować dużo miejsca, aby nie przytłaczać pomieszczenia. Nic więc dziwnego, że tak dużą popularnością cieszą się rozkładane stoły, których długość można dopasować do własnych potrzeb. Zarówno stoły, jak i krzesła warto dobrać do wystroju wnętrza. Należy zwrócić uwagę nie tylko na spójność stylu, ale także kolorów. Odpowiednio dopasowane meble stworzą przyjemny klimat i spowodują, że milej będzie się spędzało czas w danym pomieszczeniu. Decydując się na zakup stołu i krzeseł warto wybrać takie, które będą reprezentowały ten sam styl. Ponadto meble powinny pasować do siebie kolorystycznie, co nie oznacza, że muszą mieć tę samą barwę.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu stołu?

Stół to bardzo ważny element, który najczęściej znajduje się w kuchni, jadalni bądź salonie. Często te pomieszczenia są połączone, dlatego warto wybrać mebel pasujący do wystroju całego domu lub mieszkania. Pracownik firmy Maximus zajmującej się produkcją mebli na zamówienie przekonuje do zakupu rozkładanych stołów: Są one bardzo wygodne, ponieważ złożone zajmują niewiele miejsca, a w razie potrzeby można je rozłożyć i kogoś ugościć. Te praktyczne meble dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, dlatego na pewno każdy znajdzie wśród nich odpowiednie propozycje dla siebie. Okazują się idealne przede wszystkim do niewielkich pomieszczeń, w których na co dzień nie ma miejsca na duży stół.

Podczas wyboru stołu bardzo ważną kwestią jest jego kształt. Na rynku dostępne są m.in. tradycyjne stoły prostokątne, które zapewniają wygodę użytkowania. Ich największą wadę stanowi jednak to, że zajmują dużo miejsca, przez co nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Alternatywą są stoły okrągłe i owalne, ponieważ nie wymagają dużej przestrzeni, aby możliwe było ich ustawienie w pomieszczeniu. Ponadto nie są zakończone ostrymi narożnikami, dlatego doskonale sprawdzają się dla rodzin z małymi dziećmi.

Dopasowanie krzeseł do stołu i wystroju wnętrza

Krzesła odgrywają równie ważną rolę co stół, ponieważ są ustawiane w centralnym miejscu kuchni, jadalni bądź salonu. Muszą być wygodne, aby kilkugodzinne siedzenie w jednej pozycji nie powodowało dyskomfortu. Ważną zasadę podczas dopasowania krzeseł do stołu i wystroju wnętrza stanowi odpowiedni dobór ich rozmiaru. Odległość siedziska krzesła od blatu stołu powinna wynosić ok. 30 cm, natomiast od podłogi ok. 45 cm. Takie dopasowanie zapewni komfort użytkowania tych mebli. Zazwyczaj krzesła mają standardową wysokość, ale przed ich zakupem warto się upewnić, czy będą pasowały do stołu. Rozwiązaniem tego problemu może być wybór gotowego zestawu krzeseł i stołu  z oferty producenta.

śr. ocena 0 / głosów 0