Jak dobrać zegar ścienny do pomieszczenia?

Istnieje wiele elementów dekoracyjnych, które bardzo dobrze pasują do różnych pomieszczeń, takich jak m.in. sypialnia, pokój dziecięcy czy przedpokój. Warunkiem jest tylko odpowiedni ich dobór. Jednym z takich dodatków jest zegar ścienny, który może przybierać ciekawe postaci.

zegar-scienny

 

Zegary ścienne wciąż w modzie

Można przypuszczać, że zegary ścienne nie są już tak popularne, jak kiedyś i nie stanowią istotnego elementu wyposażenia wnętrz. Obecnie jednak wykorzystywane są bardziej jako dekoracja niż faktyczny przyrząd do odmierzania czasu.

Takie podejście do sprawy umożliwia dobór zegara ściennego adekwatnie do wystroju lub funkcji pomieszczenia, w którym będzie on zawieszony – zauważa właściciel firmy Demus – sklepu online z zegarkami, który posiada w swojej ofercie m.in. zegary cyfrowe, kominkowe, stojące, ścienne oraz szafkowe wiszące.

W kuchni i u dzieci

W kuchni znajduje się wiele różnych symboli. Zegar może przybrać kształt i kolor owocu lub warzywa, talerza bądź filiżanki, a jego wskazówki mogą przypominać sztućce. Do wilgotnego pomieszczenia, jakim jest kuchnia, warto wybrać zegar wykonany z tworzywa sztucznego, szkła lub metalu.

Duże pole do popisu jest w przypadku wyboru zegara ściennego do pokoju dziecięcego. Na pomoc przychodzą różne postacie z bajek i kreskówek. Kolorowy zegar z ulubionym motywem będzie stanowił dla dziecka dużą atrakcję. Warto jednak wybrać taki model, który będzie pasował do klimatu danego pomieszczenia i współgrał z innymi dekoracjami znajdującymi się we wnętrzu. Dla nastolatków wybór jest szerszy, ponieważ motyw może uwzględniać ulubioną drużynę piłkarską, zespół muzyczny lub zawierać ciekawe sentencje. Fajnym rozwiązaniem są np. okrągłe zegary w kształcie płyty winylowej.

W salonie i sypialni

W salonie można pozwolić sobie na bardziej nowoczesne elementy, ale również pasujące do ogólnego wystroju pomieszczenia. W pokoju z drewnianymi meblami można powiesić zegar z drewnianą obramówką, a w przypadku kolorowego wypoczynku, warto zadbać o dekoracje w podobnej barwie.

Trochę inny klimat panuje w sypialni, gdzie światło jest bardziej stonowane. To pomieszczenie sprzyja wyciszeniu, odpoczynkowi oraz intymności i pod tym kątem należy szukać motywu zegara ściennego. Ciekawym rozwiązaniem jest gra czarnego i białego koloru, dzięki czemu element dekoracyjny nie będzie się zbytnio wyróżniał, ale stanowił eleganckie dopełnienie spokojnego klimatu panującego w pomieszczeniu.