Jak dobrać narożnik do salonu? 

„Rogówka” jest jednym z najczęściej występujących mebli w polskich wnętrzach. Popularność podobnych kanap bierze się z ich funkcjonalności: mogą przyjmować zarówno postać sofy, jak i rozkładanego łóżka czy schowka na pościel. Wspomniane wyposażenie znajduje się zazwyczaj w centralnym punkcie salonu („wizytówki” mieszkania), dlatego warto je starannie dobrać do aranżacji. Na co zatem zwrócić uwagę, poszukując „idealnego” narożnika?

Jak dobrac naroznik do salonu naroznik skorzany

„Pokój dzienny” to silnie eksploatowane pomieszczenie. W salonie przyjmuje się gości, a także odpoczywa po pracy i urządza rodzinne przyjęcia. Żeby wnętrze zapewniało należyty komfort, a jednocześnie sprawiało pozytywne wrażenie na przyjaciołach oraz bliskich, należy dokładnie przemyśleć jego wystrój i wybrać stosowne wyposażenie – w tym wygodny, ładny narożnik. Mebel powinien być wykonany z wysokojakościowych materiałów i dobrze komponować się z przyjętym stylem aranżacji. Jakie inne oczekiwania stawia się przed „rogówką”?

Wybór narożnika – na co zwrócić uwagę? 

Zestaw wypoczynkowy musi spełniać dwa podstawowe kryteria. Z jednej strony należy zadbać o to, aby kanapa była możliwie wygodna w użytkowaniu, z drugiej – powinna również pasować do wystroju. Jak dodaje producent mebli „Mevis”, zanim rozpocznie się poszukiwania, warto sprecyzować swoje wymagania względem „wymarzonego” narożnika. Chodzi tutaj nie tylko o kolorystykę obicia, ale także sam rodzaj tkaniny, z jakiej ma być zrobione. Barwa i specyfika materiału przełożą się wtedy zarówno na komfort domowników, jak i wydźwięk aranżacji.

Przykładowa, jasna „rogówka” z pewnością sprawdzi się w nowoczesnych czy skandynawskich wnętrzach, ale warto przemyśleć jej zakup, jeżeli ma się dzieci lub zwierzaki. Dobrym wyjściem dla klasycznych aranżacji jest z kolei narożnik skórzany, który odznacza się wysoką trwałością i nie sprawia większych problemów w utrzymaniu. Na korzyść takiego obicia przemawia także pewna uniwersalność – można je dopasować nie tylko do „ciężko” urządzonych salonów, ale i „prostszych” wystrojów. W poszukiwaniach należy więc pamiętać też o pielęgnacji mebli.

Narożnik – z funkcją spania czy bez? 

Zastanawiając się nad swoimi oczekiwaniami względem popularnej „rogówki”, warto ustalić, jakie dodatkowe funkcje wydają się najbardziej atrakcyjne. Wiele osób decyduje się na kanapy, które pozwalają na rozłożenie i zmieniają się w „awaryjne” łóżko dla gości. Czy jednak takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym przypadku? Nie każdy salon jest na tyle przestronny, aby pomieścić podobny mebel, dlatego należy przemyśleć swoje potrzeby.

śr. ocena 5 / głosów 3