Jak dobrać komodę do salonu?

Komoda najczęściej znajduje swoje zastosowanie w sypialni, gdzie jest uzupełnieniem głównej garderoby. Coraz częściej z powodzeniem jest umieszczana również w reprezentacyjnym salonie. Jak wybrać tę, która sprawdzi się w centralnym pomieszczeniu mieszkania? Podpowiedzi, dzięki którym urządzisz salon funkcjonalnie i modnie, znajdziesz w tym tekście.

Komoda w salonie

Praktyczna komoda w pokoju dziennym

Oprócz atutów, dzięki którym komoda w salonie pełni funkcję estetyczną i wpływa na charakter aranżacji tej przestrzeni, istotne są także walory praktyczne tego mebla. Warto więc przyjrzeć się bliżej takim komodom wyposażonych nie tylko otwarte półki, na których można umieszczać elementy dekoracyjne, książki czy ramki ze zdjęciami, ale również szuflady i półki schowane za drzwiczkami. Taki mebel sprawdzi się doskonale jako schowek na obrusy, podkładki na stół, wszelkie gadżety elektroniczne czy kolekcję płyt. Niejedna komoda do salonu, która znajduje się w ofercie sklepu internetowego LTM-home, może stanowić także alternatywę dla klasycznych szafek RTV, ponieważ na jej blacie udaje się postawić telewizor albo sprzęt grający.

Komoda jest niezastąpionym meblem także w małych mieszkaniach, w których salon pełni także funkcję sypialni czy pokoju rodziców. Może służyć jako bieliźniarka albo mała szafka na ubrania.

Jaką komodę do salonu wybrać?

Komoda może stanowić element wyposażenia wnętrz, który tworzy określony styl aranżacji salonu. Najlepiej sprawdza się we wnętrzach klasycznych, ale odpowiedni design komody może być również dopełnieniem stylu retro, nowoczesnego czy skandynawskiego. Najlepiej wybierać komody z naturalnego drewna, które są ponadczasowe. Ten materiał jest także najtrwalszy, przez co drewniana komoda z powodzeniem może służyć przez kilkadziesiąt lat. Co więcej, z łatwością może podlegać renowacji – drewno można odnawiać, malować na dowolny kolor albo specjalnie postarzać. Tym samym, jeden mebel może zyskać co najmniej kilka różnych odsłon w zależności od zmieniających się trendów czy gustu użytkowników.

W salonie w stylu nowoczesnym najlepiej będzie się prezentować prosta komoda bez zbędnych dekorów, a w pokoju dziennym urządzonym w stylu retro – komoda bielona z drewna. Klimat loftowy stworzy komoda z elementami metalowymi, zaś ten glamour – mebel z przeszkleniami albo ozdobnikami z płyty MDF na wysoki połysk.

Komoda jest doskonałym wyposażeniem każdego salonu, łatwo udaje się łączyć jej walory praktyczne z wizualnymi. Producenci oferują ich tak duży wybór, że nabycie idealnego mebla nie stanowi problemu.

śr. ocena 0 / głosów 0