Jak dobierać sofy do salonu o niewielkiej powierzchni?

Sofy, kanapy i różnego rodzaju meble typowo wypoczynkowe powinny być kupowane z dużym rozsądkiem i po wcześniejszych, głębokich przemyśleniach. Chyba każdy lubi rozłożyć się na sofie i w najlepsze oddawać pełnej przyjemności. Wiemy też, że wypoczywanie jest o wiele lepsze, jeśli robimy to w ładnie wyglądających wnętrzach. Jednak niełatwe jest zaaranżowanie małej przestrzeni. Sprawdźmy więc, jaka sofa sprawdzi się w salonie o niedużej powierzchni.

duża sofa z poduszkami na nogach jess

Idealna sofa do małego pomieszczenia – czyli jaka?

Jeśli chcemy wybrać odpowiednią dla siebie sofę, ustalmy, jakie meble najlepiej wyglądają w naszym salonie. Kiedy dysponujemy niezbyt dużą przestrzenią, postawmy na taką sofę, która nie przyćmi reszty naszego wnętrza. Pamiętajmy, by nie wybierać swojej przyszłej sofy bez zastanowienia, każdy mebel musi być dobrany do pomieszczenia, w którym ma się on znaleźć – mówi pracownik firmy MEBLES Franciszek Sarapata.

Idealna sofa do małego salonu to taka, która nie ma na tyle mocnego wyrazu, by przytłaczać całe wnętrze. Dobrze więc jeśli wybrany przez nas mebel wykonany zostanie z materiału o jasnych barwach. Idealnie sprawdzą się beże, kremy czy kolor cappuccino, jak również najmodniejsze teraz odcienie szarości. Jeśli jednak marzy nam się sofa tapicerowana o wyraźnym, zdecydowanym akcencie kolorystycznym, pamiętajmy o wyważeniu: zwracajmy wówczas uwagę na resztę wyposażenia, które znajduje się w naszym salonie. Niedobrze, jeśli ściana będzie mocno fioletowa, szafy i komody krzykliwie zielone, a od sofy bić będzie ognista czerwień. Takie rozwiązanie nie należy do typowych i pożądanych, kiedy mamy małe pomieszczenie, ale kluczową kwestią jest, oczywiście, nasz gust i wygoda. Poza tym świetnie w niedużym wnętrzu wyglądają sofy na nóżkach, dzięki którym mebel wygląda lekko i subtelnie. Stawiajmy też na minimalistyczne dodatki.

Nie zapominajmy o wygodzie

Wygląd naszej sofy to nie wszystko, ważna jest też jej funkcjonalność. Wygoda jest naprawdę kluczowa, wiedzą o tym wszyscy ci, którzy kochają wypoczywanie na sofie po długim dniu pracy. Co jednak należy rozumieć przez pojęcie „wygodny mebel”? Jeśli podczas siedzenia na wybranej przez nas sofie nic nas nie boli i spokojnie możemy oddawać się wyłącznie przyjemności, oznacza to, że udało nam się znaleźć właściwy dla nas mebel. W związku z tym postawmy na sprawdzone rozwiązania, a jednym z nich są sofy wykonane z wysokojakościowego materiału. Możliwe, że świetnie sprawdzi się sofa z tzw. tkanin niebrudzących się, która jest łatwa w utrzymaniu czystości. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy mamy dzieci bądź zwierzaki. Mając psa lub kota, warto zwrócić uwagę na to, czy tkanina posiada dodatkowo właściwości odporności na zadrapania i łatwo z niej usunąć sierść. Zawsze jednak wybierajmy materiały przyjemne w dotyku, które cechują się wysoką jakością i są zgodne z naszym gustem.

śr. ocena 0 / głosów 0