Inspiracje wokół nas. Dobór mebli do mieszkania

Zakup własnego mieszkania czy budowa domu to bardzo ważny moment w życiu, jednocześnie bardzo wymagający czas. Zwieńczeniem trudów związanych z realizacją takiej inwestycji jest możliwość samodzielnego zaaranżowania wnętrza własnych czterech kątów.

meble

Przystępując do aranżacji wnętrza swojego mieszkania nie warto kierować się wyłącznie kryterium mody – zauważa ekspert z firmy DOMINOVA. Trendy w stylizacji wnętrz ulegają ciągłym zmianom, dlatego po kilku latach może okazać się, że nasze mieszkanie prezentuje jakiś zapomniany i być może nazbyt ekstrawagancki styl. Szukając mebli do mieszkania powinniśmy kierować się więc przede wszystkim własnymi upodobaniami i wygodą.

Wielkość mebli ma znaczenie

Obecnie na rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej małych mieszkań, które stanowczo odstają metrażem od standardów zachodnich. W związku z tym, najczęstszym kłopotem, z którym mierzymy się urządzając mieszkanie, jest niewielka przestrzeń. Wybór mebli do małego mieszkania jest szczególnie wymagającym zadaniem.

Projektanci prześcigają się w pomysłach na takie zagospodarowanie wnętrz, które pozwoli maksymalnie wyzyskać dostępną przestrzeń. Jednym z popularnych rozwiązań jest tworzenie tzw. wyspy pomiędzy salonem a kuchnią. Dzięki wyspom zyskujemy wygodne miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków, bez konieczności wstawiania dużego stołu. Komfortowe siedzenie przy wyspie umożliwiają wysokie krzesła inspirowane hokerami barowymi.

Meble lekkie i „niewidzialne”

Aby meble nie przytłaczały nas we wnętrzu małego mieszkania, warto odejść od klasycznych rozwiązań z litego drewna. Świetnie sprawdzą się natomiast sprzęty na stalowych lub aluminiowych podstawach. Im prostszy design tym łatwiej dopasować meble w rozmaitych konfiguracjach, w razie potrzeby zmiany ustawienia.

Kolejnym pomysłem na optyczne tym razem powiększenie wnętrza jest stosowanie szklanych elementów – podpowiada nasz rozmówca z przedsiębiorstwa DOMINOVA. Szklany blat stolika jest prawie niewidoczny, a jednak zapewnia niezbędną nam powierzchnię. Jeśli szkło nie jest mile widziane, warto sięgać po meble utrzymane w jasnej i jednolitej kolorystyce.

Artykuł zawiera tylko kilka ogólnych podpowiedzi dotyczących sprytnego urządzenia mieszkania. Jak wspomnieliśmy wcześniej, najlepsze sposoby wykańczania wnętrz to takie, które odpowiadają naszym indywidualnym gustom. Dlatego przy zakupie nowych mebli warto wsłuchać się też w podpowiedzi intuicji.