Idealne obrazy do sypialni

Sypialnia to miejsce, które powinno maksymalnie sprzyjać odpoczynkowi. Przestrzeń musi być więc uporządkowana i nieprzeładowana dodatkami – drobne dekoracje wystarczą, by wzbogacić aranżację sypialni, a jednocześnie zachować w niej równowagę. W roli ozdoby doskonale sprawdzą się obrazy ze spokojnymi motywami i w kolorystyce pasującej do pozostałego wystroju wnętrza. Podpowiadamy, na jakie obrazy warto postawić.

Obraz w sypialni

Czy rękodzieło jest lepsze od obrazów drukowanych na płótnie?

Każdy obraz malowany przez artystę jest wyjątkowy i na pewno świetnie spisze się jako dekoracja dowolnego wnętrza. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że rękodzieło ma swoją cenę, poza tym problemem może być dostępność wymarzonego motywu. Osoby szukające bardziej budżetowych rozwiązań mogą więc śmiało postawić na obrazy drukowane na płótnie. Chociaż nie są niepowtarzalne, nie można odmówić im bardzo dobrej jakości oraz efektownego wyglądu. Wydruk na płótnie wiernie imituje rękodzieło, zwłaszcza jeśli płótno jest dodatkowo naciągnięte na drewnianą ramę.

Pracownik sklepu z obrazami i tekstyliami do domu Tanie Obrusy podkreśla: Obrazy ręcznie malowane mają większą wartość i stanowią oryginalną, cenną ozdobę sypialni, jednak wydruki są od nich popularniejsze, głównie ze względu na niższą cenę i szeroki wybór motywów. Klienci mogą też niemal od razu cieszyć się nową dekoracją, podczas gdy w przypadku zamówienia rękodzieła z konkretnym motywem czas oczekiwania na obraz może być znacznie dłuższy.

Jakie obrazy najlepiej pasują do sypialni?

Obrazy powinny być dobrane przede wszystkim pod względem kolorystycznym. Najlepszym tłem dla wszelkich dekoracji są białe, beżowe lub szare ściany oraz utrzymane w podobnych odcieniach meble i tekstylia. Wówczas obraz również może być jasny, ale równie dobrze może wyróżniać się mocną barwą, która przełamie wystrój wnętrza i stanie się jego najważniejszym akcentem dekoracyjnym. W kolorowych pomieszczeniach także sprawdzą się obrazy w neutralnej kolorystyce, lecz lepszym pomysłem będzie ich staranne dopasowanie do barwy dominującej w aranżacji sypialni. Zawsze trzeba mieć na uwadze zwłaszcza to, by przestrzeń pomagała w relaksowaniu się, a zbyt wiele kolorów może w tym przeszkadzać.

Podczas wybierania motywów warto skupić się głównie na naturze i abstrakcji. Obrazy do sypialni mogą przedstawiać kwiaty i krajobrazy, a także harmonijne gradienty i kształty geometryczne. Na pewno efektownie będą się też prezentować tętniące życiem miasta czy zwierzęta uchwycone w ruchu, ale tego typu motywy mogą niepotrzebnie skupiać na sobie nadmierną uwagę i utrudniać odpoczynek, dlatego lepiej zarezerwować dla nich miejsce w salonie.

Wybór obrazów nadających się do sypialni jest tak duży, że każdy jest w stanie znaleźć model idealnie pasujący do swojego wnętrza. Warto jedynie pamiętać o tym, by nie przesadzić z kolorami i zdecydować się na spokojny motyw.

śr. ocena 0 / głosów 0