Idealne mieszkanie dla rodziny z dzieckiem

Własne mieszkanie to jeden z głównych priorytetów w życiu młodych ludzi w Polsce. Zdecydowanie bardziej wolimy posiadać niż wynajmować mieszkanie, ponieważ daje nam to poczucie bezpieczeństwa. Dlatego szczególnie zależy nam na własnym „M”, kiedy w naszym życiu pojawiają się dzieci. Jakie jest idealne mieszkanie dla rodziny z dzieckiem? Na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?

mieszkanie-dla-rodziny

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Własne mieszkanie to doskonała inwestycja, która nie naraża nas na żadne straty, pod warunkiem, że kupujemy je od sprawdzonego sprzedawcy. Z pewnością należy do nich deweloper Shiraz Trio, który zaprojektował osiedle przyjazne dla rodzin z dziećmi. Poza bezpieczeństwem finansowym, gwarantuje bezpieczeństwo na co dzień. Ogrodzone osiedle wyposażone będzie w monitoring oraz ochronę. Celem architektów było stworzenie miejsca, w którym mieszkańcy będą czuli się jak w domu, a nie w twierdzy, w związku z czym budynki okala przyjemna dla oka zieleń. Z myślą o maluchach zaprojektowany został także bezpieczny plac zabaw.

Funkcjonalny układ

Na osiedlu dostępne są mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. Dla rodziców niezwykle ważne jest, by dzieci dysponowały własnym pokojem, zwłaszcza w okresie szkolnym. Rozwiązanie takie zapewnia komfortowe warunki do nauki oraz prywatność zarówno dzieciom jak i rodzicom. W przypadku dwupokojowego mieszkania, salon zwykle pełni także funkcję sypialni dla rodziców. Przy większych mieszkaniach, na sypialnię i garderobę wybieramy osobne pomieszczenia. Mieszkanie z rynku pierwotnego daje nam swobodę w aranżacji, dzięki czemu możemy urządzić wnętrza zgodnie z naszymi gustami. To od nas zależy, czy w pokoju dziecka pojawi się funkcjonalnie zabudowana szafa, czy postawimy na ogromny domek dla lalek, który będzie pełnił również rolę skrytki na dziewczęce drobiazgi. A może łóżko w kształcie samochodu dla przyszłego rajdowca?

Komfort użytkowania

Dzieci od najmłodszych lat wykazują się wielką aktywnością i kreatywnością. Do typowych rozrywek należy między innymi przyozdabianie ścian, wspinaczka po meblach i pełzanie po podłodze. To ostatnie nie dotyczy tylko dzieci, które dopiero uczą się chodzić. Weźmy to pod uwagę projektując wnętrze naszego mieszkania – wybierzmy zmywalne farby na ściany, solidne umeblowanie i komfortowe podłogi. Stawiajmy na materiały i wyposażenie z wieloletnią gwarancją, w końcu mieszkanie to inwestycja na lata.