Gdzie najlepiej umieścić garderobę – w przedpokoju czy sypialni?

Wydzielenie przestrzeni na garderobę może zapewnić o wiele większy komfort przechowywania ubrań. Jednak czasem trudno znaleźć na nią odpowiednie miejsce i wtedy pojawia się dylemat, gdzie je zorganizować – w przedpokoju czy w sypialni? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się, gdzie warto umieścić garderobę, aby korzystanie z niej przyniosło jak najwięcej wygody.

Garderoba w sypialni czy w przedpokoju

Które rozwiązanie będzie bardziej praktyczne?

Wybierając miejsce na garderobę, warto zastanowić się, jaką konkretnie ma ona spełniać funkcję. W pomieszczeniach tego typu można przechowywać nie tylko bluzki, spodnie i sukienki, ale również kurtki, obuwie czy nakrycia głowy. W pierwszym przypadku rozsądnie byłoby umieścić garderobę w sypialni. Wówczas jej użytkownicy będą mieli łatwy dostęp do ubrań tuż po wstaniu z łóżka i nie będą musieli przechodzić przez cały dom, aby dostać się do swojej odzieży. Z kolei okrycia wierzchnie i buty lepiej umieścić w przedpokoju, tak aby móc po nie sięgnąć przed wyjściem. Na wygodę korzystania z garderoby wpływa również to, ile przestrzeni zajmuje ona w sypialni lub w przedpokoju. Jeśli pomieszczenie jest zbyt małe, to wydzielenie dodatkowego miejsca może stanowić problem. Warto jednocześnie pamiętać o tym, że nawet niewielka garderoba może być funkcjonalna, o ile jest ona zorganizowana w przemyślany sposób.

Jakie są zalety garderoby w mieszkaniu?

Nie da się ukryć, że oddzielne miejsce na garderobę zapewnia większy komfort przechowywania ubrań, ale również łatwiejsze utrzymanie porządku. Sprytnie rozmieszczone półki i wieszaki pozwolą odnaleźć się wśród ubrań, butów i dodatków bez konieczności spędzania czasu na szukaniu poszczególnych elementów. Takie przechowywanie odzieży i obuwia wpłynie również pozytywnie na ich stan, dzięki czemu będą mogły dłużej służyć swoim właścicielom. Poza tym garderoba pozwala wbrew pozorom zaoszczędzić miejsce – dzięki niej gospodaruje się przestrzeń pod sufitem, która często nie jest używana. Czasem stanowi ona również element, który dodatkowo podnosi walory estetyczne pomieszczenia. Garderobę warto zamówić w wyspecjalizowanej firmie (takiej jak Acadal), która ma doświadczenie w wykonywaniu takich konstrukcji. Aby mieć pewność, że będzie ona dobrze spełniania swoją funkcję, trzeba dopasować ją do konkretnej sypialni lub przedpokoju. Profesjonaliści powinni zatem wsłuchać się w oczekiwania klientów i zaproponować produkt najlepiej dobrany do ich potrzeb i upodobań.

śr. ocena 5 / głosów 4