Funkcjonalna lekkość, czyli o zaletach drzwi aluminiowych

Olbrzymia konkurencja na rynku stolarki otworowej wymusza na producentach wprowadzanie coraz lepszych rozwiązań technologiczno-stylistycznych. Rosnącym powodzeniem cieszą się konstrukcje lekkie, o dobrych parametrach wytrzymałościowych i izolacyjnych. Uosobieniem tego trendu są nowoczesne drzwi aluminiowe.

drzwi aluminiowe

Lekkość i wytrzymałość

Jedną z niewątpliwych zalet aluminium jest niska masa – blisko trzy razy mniejsza od stali bądź miedzi. Dzięki temu, drzwi aluminiowe cechują się naturalną lekkością, połączoną z wyjątkową trwałością i wytrzymałością.

,,W odróżnieniu od PCV czy drewna, drzwi z aluminium nie wypaczają się, nie krzywią i przez długi czas zachowują pierwotne parametry. Świetnie współpracują ze wszelkimi systemami antywłamaniowymi, czyniąc nasze domy i mieszkania bezpiecznymi” – komentuje specjalista firmy SIUBA, oferującej różnorodne rozwiązania z zakresu stolarki aluminiowej.

Izolacyjność

Pisząc o pojęciu izolacyjność, mamy na myśli dwie ważne cechy drzwi aluminiowych. Po pierwsze, na uwagę zasługuje izolacyjność cieplna. Aluminiowa stolarka budowlana uzyskuje świetne, niskie współczynniki przenikania ciepła, dzięki czemu doskonale sprawdza się w budownictwie pasywnym.

Po drugie, wypada wspomnieć o izolacyjności akustycznej. ,,Konstrukcja drzwi aluminiowych gwarantuje wysoką dźwiękochłonność, zapewniając najwyższy komfort użytkowania pomieszczeń w budynku” – informuje przedstawiciel SIUBA.

Wygląd

Walory użytkowe swoją drogą – drzwi powinny jednak właściwie się prezentować. Aluminium to materiał prosty w obróbce, dzięki czemu możemy zaprojektować drzwi, odpowiadające naszym gustom estetycznym. Wybór dostępnych wzorów jest naprawdę szeroki.

,,Aluminium łatwo pokryć okleiną, udanie imitującą inne materiały (np. drewno). Drzwi można też wykończyć w różnorodnych kolorach, używając anodowania lub malowania proszkowego” – dodaje ekspert firmy SIUBA.