Firany – jakie wzory będą modne w 2021 roku?

Firany pełnią istotną funkcję we wnętrzu. Mają znaczenie zarówno użytkowe i dekoracyjne. Zapewniają poczucie prywatności mieszkańcom i regulują ilość promieni słonecznych wpadających do danego pomieszczenia. Firana jest także niebanalną ozdobą, dzięki której przestrzeń nabierze zupełnie nowego charakteru. Wybierając firanki, należy kierować się własnymi preferencjami, ale warto poznać też najnowsze trendy. Jakie wzory są modne w roku 2021? 

Firanka

Trendy wnętrzarskie w roku 2021 są wyrazem chęci powrotu do natury i ucieczki w przestrzeń przyrody, która daje poczucie bezpieczeństwa. Modne są zatem wzory inspirowane ziemią, wodą oraz roślinami.

Motywy roślinne: firanki do każdego wnętrza

Obecnie chętnie sięga się po firany z delikatnymi motywami kwiatowymi. Dzięki takim wzorom można wnieść nutkę świeżości i naturalności wnętrza. Firany inspirowane florą są rozwiązaniem uniwersalnym: można z powodzeniem stosować je zarówno w nowoczesnych, jak i w bardziej klasycznych aranżacjach.

Innym popularnym motywem są pastelowe liście i rozmyte kwiaty. Pozwolą one stworzyć w czterech ścianach namiastkę atmosfery japońskiego ogrodu. Osoby, które cenią prostotę w aranżacji wnętrz, mogą postawić na motywy roślinne w stylu skandynawskim – tzw. scandi leaf (uproszczony rysunek liścia). Motyw ten pasować będzie do każdej aranżacji.

Wzory geometryczne i abstrakcje

Alternatywą dla motywów inspirowanych florą mogą być kompozycje geometryczne i abstrakcyjne linie. Firanki z takimi motywami doskonale wpiszą się w klimat nowoczesnych wnętrz.

Kolorystyka

W roku 2021 dużą popularnością cieszą się firany utrzymane w różnych odcieniach bieli.

Pracownik firmy Polontex, specjalizującej się w produkcji firan i tkanin dekoracyjnych, dodaje: Biel doskonale wpisuje się w estetykę wnętrz opartych na minimalizmie, a także bardzo modnych obecnie aranżacji inspirowanych stylem skandynawskim. Firany utrzymane w takiej kolorystyce nadadzą bardziej wyrafinowany charakter salonowi i wniosą nutkę romantyzmu do sypialni.

Dzięki takim firankom wnętrze stanie się jaśniejsze i będzie panować w nim przyjemna atmosfera. Biel ma także tę zaletę, że pozwala na optyczne powiększenie wnętrza. Warto także podkreślić, że pasuje ona do popularnych w 2021 roku dodatków – takich, jak: meble wykonane z naturalnego drewna oraz kosze z rattanu.

Modnymi kolorami w 2021 roku są także odcienie brązu, szarości, a także żółci, zieleni i rdzawych pomarańczy.

Firany woalowe

Wybierając firanki, warto zwrócić uwagę także na typ materiału, z jakiego są one wykonane. Dobrym wyborem będą z pewnością firanki woalowe. Woal to delikatny, mleczno-prześwitujący materiał, który produkowany jest zwykle z włókien sztucznych metodą splotu włosowo-wątkowego. Firanki z woalu wykazują lekkość i zwiewność. Można je z powodzeniem stosować zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach.

Gdzie zamawiać firanki?

Wybierając firany, warto korzystać z usług sprawdzonych firm, które oferują bogaty asortyment produktów, i bazują na wieloletnim doświadczeniu. Pracownicy takiego przedsiębiorstwa z pewnością dbają służyć nam będą pomocą w wyborze rozwiązań.

Warto zaznaczyć, że firany powinny być wytwarzane w sposób zgodny z polskimi i europejskimi standardami jakościowymi.

śr. ocena 0 / głosów 0