Firanki na wymiar – idealne rozwiązanie do domu i biura

Trudno sobie wyobrazić dom czy mieszkanie, a nawet biuro bez eleganckich, dopasowanych firanek. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie satysfakcjonują nas gotowe firanki. Wówczas doskonałą pomocą przy aranżacji okien mogą być firanki na wymiar. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Szczegóły w naszym artykule.

firanki

Firanki nigdy nie wychodzą z mody

Ich walory doceniały już nasze babcie i również dziś, mimo pojawienia się wielu nowych pomysłów i mód w zakresie aranżacji wnętrz – firanki nadal miewają się dobrze! Zapewniają oknom delikatny, estetyczny wygląd, chroniąc je zarazem przez promieniami słońca oraz spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. Można je założyć w dowolnym pomieszczeniu w domu i mieszkaniu, ale też we wnętrzach biurowych czy handlowych. W sklepach takich jak Firany Gramar dostępne są piękne, oryginalnie zdobione firany dające możliwość tworzenia ciekawych, cieszących oczy okiennych dekoracji. Mogą też być zestawiane z równie atrakcyjnymi wizualnie zasłonami – wtedy świetny efekt jest gwarantowany.

Firany na wymiar – opcja dla wymagających

Sklepy z firanami, na przykład wspomniany wyżej Firany Gramar, wychodzą również naprzeciw oczekiwaniom tych klientów, których nie satysfakcjonują wymiary firan dostępnych w ofercie. Nietypowe okna wymagają nietypowych rozwiązań – na szczęście dostępnych w zasięgu ręki. Zlecając uszycie firan czy zasłon na wymiar warto pamiętać o podaniu szczegółowych informacji takich jak szerokość karnisza, szerokość wnęki okiennej, wysokość (z dokładnym zaznaczeniem, jak ją mierzyliśmy) oraz rodzaj karnisza. Nie zapominajmy również o marszczeniach – najczęściej stosowane są marszczenie podwójne. Specjaliści od szycia firan przypominają również, że podczas obróbki brzegów firan – ich ilość zmiesza się o ok. 10 centymetrów. W przypadku wątpliwości najlepiej o wszystko dopytać podczas składania zamówienia na szycie firan – fachowcy powinni rozwiać wszystkie nasze wątpliwości. My ze swoje strony możemy zagwarantować, że warto zdecydować się na zakup firan szytych na wymiar – nic bowiem tak nie cieszy w domu czy w biurze jak zadbane, estetycznie wyglądające okna!