Dzienny serwis sprzątający – Zalety

Konieczność sprzątnięcia mieszkania pod wynajem lub na sprzedaż, kurz gromadzący się na wszystkich powierzchniach płaskich, brak czasu, siły lub ochoty na sprzątanie, a święta tuż tuż. Jest wiele powodów dla których warto skorzystać z usług dziennych serwisów sprzątających. Rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze zarówno wśród firm, jak i osób prywatnych. Dlaczego warto?

firma-sprzatajaca

Osoby prywatnej nie trzeba przekonywać jakim komfortem jest wrócić do posprzątanego domu czy mieszkania. Ostatnie na co mamy ochotę to wracać z pracy, do pracy w domu. Tym, co może odstraszać od wyboru usług firmy sprzątającej jest cena takiej usługi. Z drugiej strony, jeżeli uświadomimy sobie, że płacimy za czas, który możemy wykorzystać dla rodziny, zdrowia czy przyjemności, to żadna stawka za godzinę nie wydaje się za wysoka. Jakie korzyści niesie ze sobą wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej?

Dlaczego warto wynająć firmę sprzątającą?

Jeżeli wspomniana wcześniej oszczędność czasu nie jest wystarczającym argumentem, by sprzątanie zlecić innym warto zwrócić uwagę na inne powody, dla których jest to rozwiązanie niosące ze sobą wymierne korzyści. Należą do nich:

  • mycie okien – jest czynnością nie tylko żmudną, ale i wymaga zakupu wszelkiego rodzaju płynów, a nawet urządzeń do ściągania wody,
  • pranie dywanów – w warunkach domowych to zadanie wymagające sporego nakładu pracy i środków. Ponadto, ewentualne przemoczenie dywanu może skutkować rozwojem pleśni i grzybów. Unikniemy tego powierzając to zadanie specjalistom,
  • pranie i czyszczenie obić tapicerskich – wymaga specjalistycznej wiedzy i środków, a pomyłki mogą nas kosztować dużo drożej, niż usługi profesjonalnej firmy sprzątającej,
  • zabezpieczanie i nabłyszczanie posadzek – wymaga odpowiedniego doboru środków do czyszczenia i pielęgnacji posadzek, do materiału, z którego są zrobione. Zbyt duża wilgoć lub niewłaściwy środek mogą wypaczyć panele lub zniszczyć drewnianą posadzkę. Pracownicy firmy sprzątającej, o pielęgnacji podłóg wiedzą wszystko.

To jedne z wielu powodów, dla których usługi takie najlepiej jest powierzyć specjalistom i wybrać firmę, której zakres usług jest na tyle szeroki, by zadbała o czystość w naszym mieszkaniu od a do z.

Zamiast tracić czas i pieniądze na pranie dywanów jako odrębną usługę najlepiej wybrać firmę, której usługi są kompleksowe, czyli taką która dostosuje ofertę i zakres usług do potrzeb klienta – mówi specjalista z firmy Dobry Serwis z Warszawy.

Dodatkowe korzyści korzystania z dziennych serwisów sprzątających

W przypadku firm zlecenie sprzątania pomieszczeń biurowych czy magazynowych jest rozwiązaniem wygodnym i niezawodnym, bo ciężar obowiązków związanych z zatrudnianiem, ustalaniem grafików jest w całości scedowany na dany serwis sprzątający. Outsourcing jest coraz popularniejszym rozwiązaniem w wielu aspektach funkcjonowania firmy, również w przypadku utrzymywaniu czystości w przedsiębiorstwie.

śr. ocena 5 / głosów 5