Drzwi zewnętrzne jako wizytówka domu

Gdy wybieramy drzwi zewnętrzne do naszego domu, zależy nam na funkcjonalności, trwałości i oczywiście estetyce. Drzwi zewnętrzne to wizytówka naszego domu, czego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Bardzo często jesteśmy skłonni zapłacić więcej, by tylko kupić drzwi spełniające nasze oczekiwania w 100%. Wybór tych produktów jest dziś ogromny. W naszym artykule przyjrzymy się, jak w praktyce znaleźć wymarzone drzwi: od czego zacząć i jak dokonać wyboru.

Drzwi zewnetrzne jako wizytowka domu

Jak zacząć wybierać drzwi zewnętrzne do domu?

Bez wątpienia drzwi zewnętrzne do domu to zakup na lata, dlatego chcemy dokonać jak najlepszego wyboru. Jak już wspomnieliśmy, oferta drzwi jest dziś ogromna: to bez wątpienia plus, przy czym trzeba powiedzieć wprost, że wiele osób nie wie, od czego właściwie zacząć przy wyborze tych odpowiednich dla siebie? – Bez obaw, nie będziemy pisać tutaj ogólnych wskazówek, ale zaproponujemy konkretny schemat działań. Znajdźmy konkretny (sprawdzony, solidny) sklep, dystrybutora drzwi zewnętrznych w naszej okolicy i zerknijmy na ofertę. Wybierzmy producenta, który nas zainteresuje. Dokonajmy ogólnego przeglądu katalogu produktów – jeśli coś wpadnie nam w oko, zanotujmy. Następnie wypiszmy sobie na kartce, jakie konkretne cechy drzwi nas interesują. Kolejny etap wyboru drzwi idealnych to dwie opcje, które omówimy poniżej.

Użycie konfiguratora drzwi lub konsultacje z fachowcem

Gdy mamy już ogólne wyobrażenie o tym, jakie drzwi zewnętrzne chcemy kupić, w kolejnym etapie wyboru możemy postawić na skorzystanie z konfiguratora drzwi, konsultacje z fachowcem lub najlepiej hybrydę tych dwóch rozwiązań. Przykład? – Zerknęliśmy w ofertę firmy Nowy Dach Krishome z Kołobrzegu i widzimy drzwi zewnętrzne Wikęd jednego z czołowych polskich producentów drzwi zewnętrznych. Producent ma na swojej stronie konfigurator drzwi, w którym wybieramy: serię, typ, wzór, dalej kolor, przeszklenie, okucia i akcesoria (np. samozamykacz, elektrozaczep, kopniak). Otrzymujemy dzięki temu jeszcze bardziej konkretny obraz tego, jakie drzwi zewnętrzne nas interesują. Nasz „szkic” przedstawiamy fachowcom z firmy zajmującej się dystrybucją drzwi. Fachowiec dopytuje nas o szczegóły, by jeszcze dokładniej sprecyzować docelowe zamówienie. Mamy wówczas pewność, że rzeczywiście kupimy takie drzwi, jakie nam się marzą.

Naszym zdaniem zakup drzwi od lokalnego dystrybutora, firmy zajmującej się sprzedażą fachowo, to zdecydowanie lepsze, pewniejsze rozwiązanie, niż np. wybór gotowego modelu w markecie, w którym na naprawdę profesjonalne doradztwo nie ma szans. 

śr. ocena 5 / głosów 3