Drzwi zewnętrzne – gwarancja bezpieczeństwa

W naszym domu chcemy czuć się bezpiecznie – to nie ulega wątpliwości. Dlatego niektórzy z nas montują na posesjach kamery, inni stawiają ogrodzenia, a jeszcze inni instalują alarmy. Jednak najważniejszym i często niedocenianym zabezpieczeniem są drzwi zewnętrzne.

drzwi-zewnetrzne

Trudny wybór

Na rynku znajdziemy ogromny wybór – możemy zakupić drzwi zewnętrzne w dowolnym kolorze, ze zdobieniami lub bez, o wybranych wymiarach. I zazwyczaj to właśnie wygląd i ogólna kompozycja są tymi kryteriami, na które zwracamy szczególną uwagę. Zaraz za nimi jest cena. Chcemy, żeby drzwi dobrze komponowały się z elewacją, a przy okazji nie rujnowały naszego budżetu. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że drzwi mają również chronić nasz dom przed nieproszonymi gośćmi. Muszą być więc odpowiednio wytrzymałe.

Bariera przed światem

Drzwi stanowią naszą barierę ochronną. Po pierwsze: mają uniemożliwić wtargnięcie obcym do naszego domu. I dlatego powinniśmy wybrać takie drzwi, które są wytrzymałe. Szczególnie polecane są tu drzwi zewnętrzne stalowe, ale możemy także zdecydować się na nieco popularniejsze drzwi drewniane.

Ponadto, drzwi muszą wykazywać odporność na czynniki atmosferyczne, dzięki czemu odpowiednio odizolują nas od zimna i sprawią, że w domu będzie łatwiej utrzymać przyjazną temperaturę. Warto też zwrócić uwagę na to, czy drzwi skutecznie wytłumiają hałas tak, aby sąsiedzi nie słyszeli wszystkiego, co dzieje się w naszych czterech ścianach oraz żebyśmy my nie musieli być przymusowymi świadkami tego, co dzieje się przed domem.

Montaż i detale

Jeśli już wybierzemy odpowiednie drzwi, potrzebny będzie nam również zamek. Najlepiej dopasować go już na etapie zakupu drzwi, a jeszcze korzystniej nabyć jedno i drugie w firmie, która świadczy dodatkowo usługi montażowe, np. Salon Okien i Drzwi Makra2. W ten sposób będziemy mieli pewność, że drzwi i zamek zostały zamontowane prawidłowo, co również wpływa na nasze bezpieczeństwo i komfort.